Bydgoszcz
-1C
Niebo głównie zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H -1 • L -2
-0C
Czw
1C
Pt
3C
Sob
5C
Nd
3C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCISkatował 4-miesięcznego szczeniaka. List gończy za Bartoszem Donarskim
Bartosz Donarski Chełmża poszukiwany
03.03.2018 | 09:09

Skatował 4-miesięcznego szczeniaka. List gończy za Bartoszem Donarskim

Prokuratura oraz policja apelują o przekazywanie informacji w sprawie 30-letniego mieszkańca Chełmży.

Na zdjęciu: Poszukiwany mieszkaniec Chełmży Bartosz Donarski.

Fot. KWP Bydgoszcz

Wybite zęby, połamane żebra, krwiaki na kręgosłupie, uszkodzona miednica, stłuczony rdzeń kręgowy, a w konsekwencji niedowład łap – to lista obrażeń, które zadał czteromiesięcznemu szczeniakowi Fijo 30-letni Bartosz Donarski z Chełmży. Mężczyzny na podstawie listu gończego poszukuje toruńska prokuratura oraz policja.

Sprawę opisała miesiąc temu na swoim fanpage’u na Facebooku „Fundacja dla Szczeniąt Judyta”, do której trafił Fijo. Przerażający jest nie tylko opis obrażeń, ale również fakt, że aktu bestialstwa miał dopuścić się ojciec i mąż rodziny, która była właścicielem szczeniaka. „Żona wyszła z dziećmi na cały dzień, a co ty zrobiłeś? Rzucałeś nim o ścianę czy go kopałeś? A może jedno i drugie? Nie zdążyłeś zabić? Ile leżał nieprzytomny, zanim przyszedł ratunek?” – czytamy w jednym z wpisów fundacji, która zajęła się leczeniem skatowanego psa.

Według fundacji, mężczyzna miał zmieniać swoją wersję wydarzeń. Najpierw twierdził, że psa potrącił samochód (sama fundacja dodaje, że to zaskakujące tłumaczenie, bo psa odnaleziono w kałuży krwi na podłodze w domu), później – że na psa upadł.

Policja i prokuratura nie mają jednak wątpliwości, że pies został przez mężczyznę dotkliwie pobity. I dlatego za Bartoszem Donarskim z Chełmży wystosowano w piątek list gończy, publikując także jego wizerunek oraz opis. 30-latek ma 175 centymetrów wzrostu, jest krępej budowy ciała, waży około 100 kilogramów. Ma brązowe oczy i krótkie, ciemne włosy. Na prawym oraz lewym przedramieniu (od wewnętrznej strony) ma wytatuowane trzy imiona.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu mężczyzny, proszone są o kontakt z najbliższą jednostką policji bądź numerami telefonów: (56) 675-19-00 (komisariat w Chełmży) lub 112/997. Mężczyźnie postawiony ma być zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi do trzech lat więzienia.

„Fundacja dla Szczeniąt Judyta” prowadzi zbiórkę pieniędzy na leczenie Fijo na portalu ratujemyzwierzaki.pl. W tym momencie wpłacono na jego rzecz blisko 20 tysięcy złotych.

 

 


Powiązane treści