Bydgoszcz
3C
Opady
74% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 4 • L 3
6C
Nd
6C
Pon
6C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSkład na mistrzostwa Europy zatwierdzony. O medale w Szkocji powalczy piątka bydgoskich lekkoatletów
Paweł Wojciechowski_ Zawisza Bydgoszcz - skok o tyczce - lekka atletyka_ SF
21.02.2019 | 20:51

Skład na mistrzostwa Europy zatwierdzony. O medale w Szkocji powalczy piątka bydgoskich lekkoatletów

Halowe mistrzostwa Europy odbędą się w przyszły weekend w Glasgow.

Na zdjęciu: W Szkocji o medale powalczy piątka bydgoskich lekkoatletów, wśród nich tyczkarz Paweł Wojciechowski.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Piątka lekkoatletów z Bydgoszczy wystąpi w przyszły weekend w halowych mistrzostwach Europy, które odbędą się w Glasgow. Skład reprezentacji Polski został zatwierdzony przez lekkoatletyczną federację.

W sumie o medale w stolicy Szkocji (1-3 marca) powalczy 32 lekkoatletów: 11 zawodniczek i 21 zawodników. W tym gronie są lekkoatleci z bydgoskich klubów.

Najwięcej powodów do radości ostatnio daje Iga Baumgart-Witan, która jest liderką europejskich tabel w biegu na 400 metrów, a na tym dystansie pobiegnie zarówno indywidualnie, jak i w sztafecie 4×400 m. Na dystansie 60 metrów pobiegnie Remigiusz Olszewski, a w biegu na 60 m przez płotki zobaczymy Dominika Bochenka.

O medale w Szkocji spróbuje powalczyć tyczkarz Paweł Wojciechowski, a na miejscu w Glasgow okaże się, na jakim dystansie wystartuje Marcin Lewandowski, który został zgłoszony do biegów na 800 m i 1500 m. Ponadto, w konkursie skoku wzwyż wystartuje pochodzący z naszego regionu Norbert Kobielski (MKS Inowrocław).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści