Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Skład Polonii gotowy. Jak go ocenić?

Dodano: 11.11.2015 | 11:07

Władysław Gollob skompletował skład Polonii na sezon 2016.

Na zdjęciu: Jaki los czeka bydgoską Polonię?

Fot. Sebastian Torzewski

Polonia Bydgoszcz, jako jeden z pierwszych klubów żużlowych, skompletowała skład na sezon 2016. Zdaniem wielu komentujących, zestawienie przygotowane przez Władysława Golloba nie będzie w stanie podjąć walki o utrzymanie w I lidze.

Po przejęciu klubu przez Władysława Golloba można było spodziewać się wprowadzenia wariantu oszczędnościowego. Najpierw klub zakontraktował Oskara Ajtnera-Golloba i Marcina Jędrzejewski, następnie podpisał list intencyjny z Wiktorem Kułakowem, a we wtorek ogłosił porozumienie z Mikołajem Curyło i Andriejem Kudriaszowem. Jak w rozmowie z Expressem Bydgoskim zapowiedział nowy właściciel klubu, jego wnuk będzie jeździł jako senior. Wśród Gryfów nie obejrzymy już na pewno Roberta Kościechy i Roberta Miśkowiaka, a daleko od porozumienia z klubem jest Patrick Hougaard.

Przedstawienie składu spotkało się z wieloma negatywnymi komentarzami ze strony fanów udzielających się w mediach społecznościowych. Zdaniem większości z nich zakontraktowani zawodnicy nie zdołają się utrzymać w I lidze. Większość z nich w ostatnich latach jeździła mało, a nikt z tych zawodników nie był liderem swoich drużyn. Trudno więc spodziewać się, że nagle forma każdego z tych żużlowców wystrzeli na tyle, żeby chociaż walczyć o zachowanie ligowego bytu.

Na sprawę można jednak spojrzeć z drugiej strony. Lista klubów, które borykają się obecnie z problemami finansowymi jest długa. Wymienić można m.in. Stal Rzeszów, która może się wycofać z PGE Ekstraligi, Start Gniezno, który walczy z czasem, aby przystąpić do I ligi, Ostrovię Ostrów, która mimo mocarstwowych planów ma kilkaset tysięcy złotych długu czy nawet Falubaz Zielona Góra, który przez lata wydawał się świetnie zarządzanym klubem, a teraz walczy z kłopotami finansowymi. Prawdopodobieństwo, że każdemu uda się wystartować w lidze wydaje się niewielkie. Skład  zbudowany przez Golloba może i wydaje się słaby, ale powinien pozwolić spędzić rok z w miarę korzystnym bilansem finansowym, co w ostatnich latach mimo oszczędności i tak się nie udawało. Prawie żaden z prezesów polskich klubów nie zdecydował się w ostatnich latach na taki krok, a zdecydowanie popularniejsze było kontraktowanie głośnych nazwisk mimo pustek w klubowej kasie. Gollob nie ściągnął też żużlowców przypadkowych. Praktycznie każdy zawodnik jest mniej lub bardziej związany z Bydgoszczą. Na mówienie, że Polonia na pewno spadnie do II ligi jest więc za wcześnie. Sytuacja polskiego żużla w wykonaniu ligowym jest tak niestabilna, że na razie nie wiadomo, kto w jakiej lidze wystartuje. Jak więc można przewidywać końcowe rozstrzygnięcia?

Jak oceniasz skład zbudowany przez Władysława Golloba?

  • To początek upadku Polonii (41%, 124 Głosów)
  • Tylko na taki skład pozwala obecna sytuacja klubu (33%, 100 Głosów)
  • Wcale nie jest taki słaby, a Polonia oszczędzi sporo pieniędzy (14%, 42 Głosów)
  • To nie koniec transferów i Gollob szykuje dla kibiców coś jeszcze! (13%, 38 Głosów)

Całkowita liczba głosów: 304

Skład Polonii gotowy. Jak go ocenić?