[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Sklepy sieci Biedronka otwarte w niedziele. Również w Bydgoszczy i regionie [LISTA, SONDA]

Dodano: 21.07.2021 | 10:40

Na zdjęciu: Część sklepów sieci Biedronka jest czynnych w niedziele wskutek współpracy z Pocztą Polską.

Fot. mat. prasowe Jeronimo Martins

Ponad sto Biedronek zostało otwartych w lipcu w niedziele objęte zakazem handlu – wynika z informacji przekazanych przez portal Wirtualne Media. To efekt współpracy z Pocztą Polską, dzięki której sklepy stały się placówkami pocztowymi. Na ich liście znajdują się punkty w Bydgoszczy, ale także w innych miastach województwa kujawsko-pomorskiego.

Pierwsze sklepy Biedronka zostały otwarte w tzw. niehandlową niedzielę nieco ponad tydzień temu – 11 lipca. Kilkadziesiąt sklepów rozpoczęło, w ramach pilotażu, realizację usługi „Odbiór w punkcie” oferowanej przez wspomnianą Pocztę Polską. Współpraca sieci handlowych z operatorami pocztowymi nie jest niczym nowym – szlak przetarła już Żabka (dzięki współpracy z DHL), potem dołączyły do niej również sieci Kaufland i Polo Market.

Z informacji portalu Wirtualne Media wynika, że otwartych zostało ostatecznie już ponad sto sklepów – zarówno w dużych miastach, jak i miejscowościach wypoczynkowych. A lista ta szybko okazała się niepełna, bo z danych przekazanych przez biuro prasowe Biedronki „Expressowi Bydgoskiemu” wynika, że do tej listy dołączyły co najmniej trzy punkty w naszym mieście. Mowa o Biedronkach zlokalizowanych przy ulicy Magnuszewskiej 6 (Wyżyny), Inowrocławskiej 1A (Górzyskowo) oraz Wyzwolenia 106 (Fordon). W najbliższą niedzielę, 25 lipca otwarte mają być ponadto sklepy sieci przy ulicy Kolbego 56 (Osowa Góra) i Kossaka 17. [AKTUALIZACJA: Portal Wiadomości Handlowe podał, że usługa „Odbiór w punkcie” jest dostępna już w 240 sklepach Biedronka]

Na opublikowanej przez www.wirtualnemedia.pl liście znajdują się również inne punkty z Kujawsko-Pomorskiego czynne w niedziele. Mowa o sklepach w Nakle (ul.Potulicka), Nowem (ul. Bydgoska), Rypinie (ul. Mławska), Sępólnie (ul. Kościuszki), Toruniu (ul. Łyskowskiego), Tucholi (ul. Warszawska) i Żninie (ul. Szpitalna).

Przyjęty przede wszystkim głosami posłów Prawa i Sprawiedliwości zakaz handlu w niedzielę funkcjonuje od 2018 roku. Projekt ustawy złożyły środowiska związane z organizacjami związkowymi, między innymi NSZZ „Solidarność”, jeszcze w 2016 roku. W związku z coraz częstszymi porozumieniami sieci handlowych z firmami kurierskimi i operatorami pocztowymi działacze PiS chcą zmian w przepisach, które uniemożliwią taką kooperację. Mówi się o wprowadzeniu przynajmniej 50-procentowego progu przychodów z działalności pocztowej, aby uznać placówkę właśnie za świadczącą usługi pocztowe.

Według badań CBRE z końca czerwca, na które powołują się Wirtualne Media, 55 procent ankietowanych jest przeciwnych zakazowi handlu (wzrost o 4 punkty procentowe w stosunku do 2020 roku). Zwolennikiem zakazu jest co trzeci pytany, a 14 procent osób „nie ma zdania” na ten temat.

Sieć Biedronka posiada w Polsce ponad trzy tysiące sklepów.

Czy popierasz zakaz handlu w niedziele?

  • NIE (70%, 684 Głosów)
  • TAK (27%, 269 Głosów)
  • NIE MAM ZDANIA (3%, 31 Głosów)

Całkowita liczba głosów: 984

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
JFK
JFK
1 rok temu

Zwykłe skur… i pazerność. Ludzie mają prawo do wolnych weekendów! Chcą mieć otwarte? Proszę bardzo, niech siądą do kas menagery jeronimo martins!

Oswald
Oswald
1 rok temu

Te JFK, ogarnij się. Handel jest pod klienta, nie odwrotnie. Poza tym szereg branż pracuje w weekendu, ba, w trybach czterobrygadowych i żyją. Powiem wiecej, jak pracowałem w sobotę to wolałem tak, bo miałem przynajmniej w tygodniu wolny dzień na lekarza, czy sprawę urzędową, bo godziny pracy tych miejsc są oczywiście dostosowane pod bezrobotnych i trzeba brać specjalnie urlop. Ponadto w dużych sklepach nie pracuje się w każdy weekend, tylko jest to rotacyjnie, więc mogą ci wypaśc jeden-dwa. Prawo pracy dla każdego jest takie samo. 160h pracy miesięcznie do ustalenia z pracodawcą i przepisami prawa pracy jak dzielone. A komuniści… Czytaj więcej »

Michał
Michał
1 rok temu

Oswald
Co ty pierdolisz? Jakie zakłady albo jaki procent w Polsce zakładów pracuje w niedzielę nawet przy pracy na 4 brygadywy system? Chcesz powiedzieć że produkcja albo korporacja pracuje w niedzielę? Podaj miasto i firmę. Mówisz że pracowałeś w soboty ale nic nie wiadomo żebyś pracował w niedzielę, bo zapewne miałeś wolne. Daj ludzią odpocząć i spędzić czas wolny w niedzielę z rodziną człowieku.

Anita
Anita
1 rok temu

W niedziele pracują w komunikacji, gastronomii, mediach, rozrywce, na stacjach benzynowych i wielu, wielu innych branżach nie mówiąc o szpitalach. Ludzie narzekają na biedę, brak pieniędzy, a wystarczyłoby umożliwić pracę chętnym właśnie w niedziele za stosowną opłatą i zarobiłby i pracodawca i pracownik. Rząd wręcz prowadzi do ubóstwa Polaków a nie pomaga im.