Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowi pełnomocnicy wojewody. Wśród nich dr Sławomir Łaniecki z UKW

Dodano: 21.01.2024 | 14:10

Na zdjęciu: Związany z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego dr Sławomir Łaniecki będzie jednym z pełnomocników wojewody Michała Sztybla.

Fot. KPUW

Wojewoda Kujawsko-Pomorski Michał Sztybel powołał dwóch nowych pełnomocników. Obecnie ma ich pięciu.

W czwartek, 18 stycznia urząd wojewódzki poinformował, że wojewoda mianował Beatę Awiżeń-Chwiałkowską na stanowisko Pełnomocnika do spraw Mniejszości Narodowych i Etnicznych oraz dr Sławomira Łanieckiego na stanowisko Pełnomocnika do spraw Dziedzictwa Historycznego. Obecnie przedstawiciel rządu w województwie kujawsko-pomorskim ma pięciu pełnomocników; poza wyżej wymienionymi funkcje pełnią: Natalia Szczerbińska (Koordynator do Spraw Dostępności, a zarazem rzeczniczka prasowa wojewody), Michał Antczak (pełnomocnik ds. Cyberbezpieczeństwa) i Krzysztof Ciecierski (ds. Ochrony Informacji Niejawnych).

Beata Awiżeń-Chwiałkowska jest związana z delegaturą UW we Włocławku, gdzie zajmuje się m.in. zespołem ds. rynku pracy. Bardziej znany w Bydgoszczy jest dr Łaniecki, związany z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego. Obecnie jest asystentem w uczelnianej bibliotece (zajmuje się m.in. badaniami nad kulturą studencką czy muzeum uczelni) i przewodniczącym rady naukowo-programowej Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wcześniej pełnił funkcję rzecznika UKW czy pracował w dziale promocji uczelni. Pochodzący z Nakła naukowiec jest też prezesem kujawsko-pomorskiego oddziału Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego. Łaniecki może poszczycić się pracą (jako autor czy redaktor) przy ponad 100 książkach czy publikacjach naukowych.

To kolejna z serii roszad personalnych wprowadzonych przez następcę Mikołaja Bogdanowicza. W mijającym tygodniu wojewoda Sztybel zaprezentował swoich zastępców (zostali nimi związany z Lewicą Piotr Hemmerling i reprezentujący Polskę 2050/Trzecią Drogę Marcin Koniuch), zmienił też kuratora oświaty (obecnie jego obowiązki pełni Grażyna Dziedzic, która ma wystartować w konkursie na to stanowisko) czy dyrektora generalnego urzędu. Emocje wzbudziło też odwołanie przedstawicieli wojewody z rad społecznych placówek leczniczych, z którymi pożegnali się lokalni politycy PiS, m.in. Tomasz Latos, Ewa Kozanecka, Konstanty Dombrowicz czy Grażyna Szabelska.

Myślę, że w tych wiodących radach, w tych o znaczeniu strategicznym pod kątem bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców, nie będzie osób czynnych politycznie – zapowiedział wojewoda w rozmowie z MetropoliaBydgoska.PL. Cały wywiad przeczytasz TUTAJ.