Bydgoszcz
10C
Przelotne opady
93% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 11 • L 10
14C
Pon
13C
Wt
17C
Sr
17C
Czw
14C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleŚledztwo po tragicznym pożarze w kamienicy dobiega końca. W przyszłym miesiącu ma być akt oskarżenia
28-10-2019_ pożar Orłowska 6 Inowrocław_ MR (5)
28.02.2020 | 13:14

Śledztwo po tragicznym pożarze w kamienicy dobiega końca. W przyszłym miesiącu ma być akt oskarżenia

Na zdjęciu: Do tragicznego w skutkach pożaru doszło pod koniec października 2019 r. w budynku przy ulicy Orłowskiej w Inowrocławiu.

Fot. Maciej Rejment / archiwum

Na biurko śledczych trafiła opinia biegłych po tragicznym w skutkach pożarze w kamienicy przy ul. Orłowskiej w Inowrocławiu. Jednocześnie – jak udało nam się dowiedzieć – najprawdopodobniej w połowie marca zostanie wysłany do sądu akt oskarżenia.

Śledztwo w sprawie wyjaśnienia przyczyn tragedii prowadzi Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy. Na jej biurko w ostatnich dniach trafiła uzupełniająca, kompleksowa opinia biegłych ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.


ZOBACZ: Wszystkie informacje po tragicznym pożarze w kamienicy przy Orłowskiej


Z opinii wynika, że do pożaru nie doszło wskutek celowego podpalenia, a nieumyślnego działania 60-letniego mężczyzny, który zaprószył ogień. Ten pojawił się w kuchni, która sąsiadowała z mieszkaniem 31-letniej kobiety. To ona wraz ze swoimi trzema córkami w wieku trzech miesięcy, 4 i 5 lat poniosły śmierć, mimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej. Jak wynika z sekcji zwłok, przyczyną ich zgonu było zaczadzenie.

Przypomnijmy: do tragedii doszło 28 października 2019 r. w budynku przy Orłowskiego. Akcja gaśnicza na miejscu zdarzenia trwała kilkanaście godzin, a w kulminacyjnym momencie akcji gaśniczej, udział brało nawet dwanaście zastępów straży pożarnej.

W sprawie zatrzymany został 61-latek, w którego mieszkaniu doszło do zdarzenia. Wiadomo też, że śledczy kończą przesłuchiwać ostatnich świadków w tej sprawie. – W połowie marca, do sądu powinien być wysłany akt oskarżenia – mówi rzecznik prasowa bydgoskiej Prokuratury Okręgowej Agnieszka Adamska-Okońska. Śledczy kończą przesłuchania ostatnich świadków.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści