Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 4 • L 2
2C
Pt
4C
Sob
5C
Nd
5C
Pon
6C
Wt
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleŚmierć 16-latka pod Bydgoszczą na sądowej wokandzie. Wyrok po nowym roku
Wojciech M. - proces po bójce w Brzozie_ Sąd Okręgowy Bydgoszcz- SF(2)
05.12.2019 | 20:31

Śmierć 16-latka pod Bydgoszczą na sądowej wokandzie. Wyrok po nowym roku

Apelację od wyroku złożyła zarówno prokuratura, jak i oskarżyciel posiłkowy oraz obrońca skazanego.

Na zdjęciu: Wojciech M. został przez bydgoski sąd nieprawomocnie skazany na pięć lat pozbawienia wolności.

Fot. Szymon Fiałkowski

Dopiero w połowie stycznia, gdański Sąd Apelacyjny rozpozna sprawę syna znanego bydgoskiego adwokata, który został skazany za śmiertelne ugodzenie scyzorykiem 16-latka podczas bójki w Brzozie.

Wojciech M. został nieprawomocnie przez Sąd Okręgowy w Bydgoszczy skazany na pięć lat pozbawienia wolności. I również nie był to jednomyślny wyrok, bo o jego wysokości zadecydowali sędziowie-ławnicy. Prowadzący postępowanie sędziowie wnioskowali o karę siedmiu lat pozbawienia wolności.

Od wysokości wyroku apelację złożyli zarówno prokurator, jak i przedstawiciel oskarżyciela posiłkowego (podczas procesu byli nimi rodzice zmarłego 16-latka) oraz obrońca skazanego, który chciał nadzwyczajnego złagodzenia kary, podczas gdy pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego sugerował, by 18-letni Wojciech M. odpowiadał jak za zabójstwo, a wymiar kary maksymalny wówczas wynosi 15 lat.

Gdański Sąd Apelacyjny jednak odroczył wydanie wyroku w tej sprawie. – Rozpoznanie sprawy zostało odroczone do 17 stycznia – mówi Joanna Organiak z biura prasowego Sądu Apelacyjnego w Gdańsku. Posiedzenie sądu rozpocznie się o 9:00.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści