Bydgoszcz
1C
Słonecznie
84% wilgotność
Wiatr: 3km/h SE
H 2 • L 0
11C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
12C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleŚmierć po ugodzeniu nożem. Konkubina ofiary usłyszała zarzut zabójstwa
17.07.2017 | 15:45

Śmierć po ugodzeniu nożem. Konkubina ofiary usłyszała zarzut zabójstwa

- Do zdarzenia doszło w efekcie awantury domowej. Badamy jej okoliczności - mówią prokuratorzy.

Na zdjęciu: Zatrzymana 22-latka najbliższe trzy miesiące ma spędzić w areszcie.

Fot. KPP Świecie

Zarzut zabójstwa usłyszała 22-letnia kobieta zatrzymana w sobotę w związku ze śmiercią 29-latka w jednym z mieszkań na terenie Świecia. Na proces poczeka w areszcie – zdecydował sąd.

CZYTAJ TAKŻE: 29-latek śmiertelnie ugodzony nożem. W czasie libacji alkoholowej

Przypomnijmy, że do tragedii doszło w sobotni poranek. Wówczas ratownicy medyczni poinformowali policjantów, że udzielali pomocy mężczyźnie z raną kłutą klatki piersiowej. Okoliczności wskazywały, że cios został zadany przez inną osobę. Mimo wysiłków medyków, 29-latek zmarł.

Do sprawy zatrzymana została 22-latka, która według śledczych brała udział w awanturze w mieszkaniu, gdzie zginął mężczyzna. – Prokurator postawił podejrzanej zarzut zabójstwa. Decyzją sądu została ona aresztowana na okres trzech miesięcy – mówi nam sierż. szt. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Jak udało nam się ustalić, podejrzana złożyła w prokuraturze obszerne wyjaśnienia, ale nie przyznała się do winy. – Mimo to, sąd nie miał wątpliwości przy rozpatrywaniu wniosku o areszt – tłumaczy w rozmowie z nami Monika Blok-Amenda z Prokuratury Rejonowej w Świeciu. I dodaje, że w tej sprawie kluczową kwestią będzie zbadanie okoliczności tragedii. – Były to osoby żyjące w konkubinacie, a przebieg zdarzenia miał charakter nagły. Na razie nie wiadomo, czy zdarzenie miało charakter przypadkowy czy też, na przykład, kobieta działała we własnej obronie – podsumowuje prok. Blok-Amenda.

Podejrzanej grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.


Powiązane treści