Bydgoszcz
12C
Słonecznie
35% wilgotność
Wiatr: 11km/h WSW
H 12 • L 12
6C
Pt
9C
Sob
13C
Nd
19C
Pon
22C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczŚmierć studenta UTP. Znamy wyniki sekcji zwłok
30.12.2016 | 10:42

Śmierć studenta UTP. Znamy wyniki sekcji zwłok

Upadek z dużej wysokości i obrażenia wielonarządowe spowodowały śmierć 22-letniego studenta.

Na zdjęciu: Akademik UTP. W jego pobliżu znaleziono ciało studenta.

Fot. archiwum

W minioną środę o godzinie 7:50 policja otrzymała zgłoszenie o znalezieniu przez pracownika uczelni, przy należącym do UTP akademiku F2, ciała młodego mężczyzny. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia stwierdził zgon 22-letniego, pochodzącego z okolic Ciechocinka, studenta II roku elektrotechniki.

Przybyli na miejsce tragedii policjanci, pod nadzorem prokuratora, od razu przystąpili do czynności sprawdzających okoliczności zdarzenia: przesłuchiwani byli świadkowie, sprawdzany zapis monitoringu. Czynności dochodzeniowo-śledcze prowadzone są nadal. Zmierzają one do znalezienia motywu. W związku z tym potrzebne będą jeszcze dodatkowe ustalenia biegłych, wyniki przesłuchań osób, które miały kontakt z denatem, w tym z jego rodziną.

Prokuratura w swoich działaniach nie kieruje się sugestiami czy opiniami na różnych forach. My musimy opierać się na okolicznościach udowodnionych – odniósł się do dyskusji internautów prokurator Piotr Dunal z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ. Pojawiały się bowiem głosy, że do śmierci studenta miała doprowadzić atmosfera na studiach, zwłaszcza relacje student – wykładowca. Jak dodał Dunal, jeżeli doszłoby procesowo do ustalenia, iż wpływ na targnięcie się na życie miały i takie czynniki – każdy będzie szczegółowo zbadany i przeanalizowany.

Wczoraj odbyła się sekcja zwłok pozwalająca ustalić wstępne przyczyny zgonu. Zgodnie z opiniami medycznymi, śmierć spowodowana była upadkiem z dużej wysokości i doznanymi w wyniku tego obrażeniami wielonarządowymi. Prokurator Piotr Dunal potwierdził, iż prawdopodobną kwalifikacją czynu jest samobójcze targnięcie się na życie.

Profesor Tomasz Topoliński, rektor UTP, o tragicznie zmarłym studencie mówił jako o osobie bardzo spokojnej, ułożonej, niesprawiającej najmniejszych kłopotów służbom zajmującym się prowadzeniem akademika.


Powiązane treści