Bydgoszcz
23C
Słonecznie
60% wilgotność
Wiatr: 4km/h N
H 23 • L 23
22C
Sr
23C
Czw
27C
Pt
28C
Sob
28C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleŚmiertelne porażenie prądem w Solcu Kujawskim. Na terenie Radiowego Centrum Nadawczego
16.05.2017 | 19:33

Śmiertelne porażenie prądem w Solcu Kujawskim. Na terenie Radiowego Centrum Nadawczego

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło we wtorek około godziny czternastej.

Na zdjęciu: Maszty na terenie Radiowego Centrum Nadawczego, gdzie doszło do tragicznego wypadku.

Fot. Pit1233 / Wikipedia

50-letni pracownik poniósł śmierć w następstwie porażenia prądem na terenie Radiowego Centrum Nadawczego w Solcu Kujawskim. Mężczyzna konserwował nadajnik publicznego radia – podało we wtorek po południu Radio PiK, powołując się na informacje Wirtualnej Polski.

Ofiara była pracownikiem firmy zewnętrznej prowadzącej prace na rzecz Polskiego Radia. Do wypadku doszło podczas przeglądu rozdzielni średniego napięcia. Bezpośrednio po zdarzeniu inni pracownicy podjęli akcję reanimacyjną i wezwali karetkę. Niestety, mimo podjętych prób ratunkowych, 50-latek zmarł.

Przyczyny tragicznego zdarzenia nie są na razie znane. Na terenie RCN pracuje prokurator oraz policyjni technicy. Pomoc rodzinie zmarłego zadeklarowały już władze Polskiego Radia.

Z uwagi na prace konserwacyjne nadajnik w Solcu był wyłączony od poniedziałku, a jego funkcjonowanie miało zostać wznowione we wtorek około dwudziestej. Ze względu na śmiertelny wypadek termin ten zostanie przesunięty.


Powiązane treści