Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Śmiertelne potrącenie pieszego. Pijany kierowca uciekł z miejsca wypadku!

Dodano: 09.07.2020 | 14:19
wypadek wójcin

Do tragicznego wypadku doszło w czwartkowe przedpołudnie.

Na zdjęciu: Osobowe audi A6 śmiertelnie potrąciło pieszego na odcinku drogi powiatowej w Wójcinie.

Fot. KPP Mogilno

Tragedia na drodze powiatowej w Wójcinie. Osobowe audi śmiertelnie potrąciło tam pieszego, zaś kierowca pojazdu został znaleziony przez policjantów w… zbożu.

Do tragedii doszło w czwartkowe (9 lipca) przedpołudnie na odcinku drogi powiatowej 2453C. – O godzinie 10:10 dyżurny mogileńskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, który miał miejsce na prostym odcinku drogi powiatowej w miejscowości Wójcin – mówi asp. sztab. Tomasz Bartecki z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie.

Jak się okazało, kierujący autem audi A6 z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni, gdzie potrącił idącego prawidłową stroną jezdni pieszego. W wyniku doznanych obrażeń i mimo akcji ratunkowej, 60-letniego mężczyzny nie udało się uratować. – Sprawca porzucił pojazd, po czym nie udzielając poszkodowanemu pierwszej pomocy, uciekł z miejsca zdarzenia – dodaje Bartecki.

Mogileńscy policjanci odnaleźli sprawcę zdarzenia w zbożu na polu w sąsiedniej miejscowości. Był nim 29-letni mieszkaniec powiatu konińskiego. – W chwili zatrzymanie był nietrzeźwy – informuje rzecznik mogileńskich policjantów. Jak słyszymy, badanie alkotestem wykazało, że kierowca audi we krwi miał ponad 2,14 promila alkoholu, ale to nie koniec jego problemów. – Podczas sprawdzania okazało się, że w ogóle nie powinien prowadzić auta, gdyż miał cofnięte uprawnienia – dodaje asp. sztab. Tomasz Bartecki.

Zatrzymany mężczyzna zostanie doprowadzony na przesłuchanie do mogileńskiej prokuratury. Wiadomo już, że odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, a także nieudzielenie pomocy, za co grozi kara do dwunastu lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments