Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 3 • L 3
9C
Sob
6C
Nd
9C
Pon
5C
Wt
6C
Sr
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIŚmiertelne zatrucie tlenkiem węgla. Nie żyje 67-latek
straż pożarna_psp szubin1 - Maciej Rejment
24.03.2018 | 09:23

Śmiertelne zatrucie tlenkiem węgla. Nie żyje 67-latek

Mężczyzna był reanimowany przez ponad godzinę.

Na zdjęciu: Na miejscu zdarzenia pracowały dwa zastępy strażaków.

Fot. Maciej Rejment / zdjęcie ilustracyjne

Tlenek węgla znów zaatakował. Tym razem w Rogowie koło Żnina, gdzie wskutek zatrucia zmarł 67-letni mężczyzna.

Tuż po godzinie 4:10 strażacy otrzymali informację o ratowników medycznych o tym zdarzeniu. – Przy ul. Kolejowej doszło do awarii pieca zlokalizowanego w piwnicy, wskutek czego przewód wentylacyjny był nieszczelny – dowiadujemy się od strażaków.

W budynku wielorodzinnym zamieszkiwała jedna osoba. To 67-letni mężczyzna który mieszkał tam samotnie. Strażacy po przybyciu na miejscu zmierzyli zawartość tlenku w powietrzu, a wynik wskazał 38 ppm. 67-latka trzeba było reanimować. Te czynności trwały do 6:10, wówczas po przyjeździe lekarza stwierdzono jego zgon.

Straż musiała ewakuować również siedem innych osób, które mieszkały piętro wyżej. Wszyscy zostali zabrani do szpitala na szczegółowe badania, wśród nich dziecko. W mieszkaniu tym nie stwierdzono zawartości tlenku węgla w powietrzu. Na parterze mieści się Ośrodek Pomocy Społecznej – duże stężenie tlenku węgla panowało w pomieszczeniu w którym nikt nie przebywał.


Powiązane treści