Bydgoszcz
10C
Opady
53% wilgotność
Wiatr: 9km/h WSW
H 10 • L 9
6C
Nd
4C
Pon
9C
Wt
6C
Sr
2C
Czw
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleŚmiertelnie potrącił starszego mężczyznę. Trafił tymczasowo za kratki
zakład karny, więzienie, areszt, policja - st
21.01.2019 | 11:26

Śmiertelnie potrącił starszego mężczyznę. Trafił tymczasowo za kratki

Do tragicznego wypadku doszło w piątkowe popołudnie.

Na zdjęciu: Mężczyzna trafił tymczasowo na trzy miesiące do aresztu.

Fot. Sebastian Torzewski / archiwum

Sąd Rejonowy w Mogilnie tymczasowo aresztował na trzy miesiące 33-letniego mężczyznę, który w piątkowe popołudnie śmiertelnie potrącił pieszego.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło przy ul. Padniewskiego. – Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 33-letni mężczyzna, który kierował seatem ibizą potrącił znajdującego się na oznakowanym przejściu dla pieszych 87-latka – mówi asp. Tomasz Bartecki z biura prasowego komendy powiatowej policji w Mogilnie. Starszy mężczyzna zginął na miejscu wskutek doznanych obrażeń.


CZYTAJ WIĘCEJ: Tragiczne potrącenie. Nie żyje starszy mężczyzna


Sprawca tragicznego wypadku został zatrzymany i umieszczono go w policyjnej izbie zatrzymań. Śledczy nie ujawniają jednak, czy 33-latek w chwili zdarzenia był trzeźwy. Wiadomo za to, że najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami. – Prokuratura Rejonowa w Mogilnie na wniosek miejscowej komendy policji wystąpiła do Sądu Rejonowego w Mogilnie o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania – dodaje asp. Bartecki.

Sąd do tego wniosku się przychylił i tymczasowo aresztował mężczyznę. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

To drugi tragiczny w skutkach wypadek w okolicach Mogilna. W czwartek, w miejscowości Rzadkwin zginęła 38-letnia piesza, która została potrącona przez auto osobowe.


Powiązane treści