[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Śmiertelny wypadek na drodze. Motorowerzysta uderzył w energochłonne bariery

Dodano: 28.07.2022 | 09:21

Na zdjęciu: Do tragicznego wypadku z udziałem motorowerzysty doszło we wtorkowy poranek.

Fot. Maciej Rejment / zdjęcie ilustracyjne

To szósty w trakcie tych wakacji śmiertelny wypadek na drogach Kujaw i Pomorza. Okoliczności tej tragedii są wyjaśniane w śledztwie, które nadzoruje mogileńska prokuratura.

Do tragedii we wtorkowy (26 lipca) poranek doszło na drodze w miejscowości Wieniec w powiecie mogileńskim. Jak informuje st. asp. Tomasz Bartecki z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie, zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do funkcjonariuszy tuż po godzinie szóstej rano.

– Kierujący motorowerem marki ZIPP 62-latek, jadąc z Józefowa w kierunku Wieńca, na łuku drogi wpadł w poślizg, po czym zjechał na pobocze drogi, gdzie doszło do wywrócenia jednośladu – mówi Bartecki i dodaje, że w momencie upadku mężczyzna głową uderzył jeszcze w zakończenie energochłonnej bariery, w wyniku czego poniósł śmierć na miejscu.

Policjanci pod nadzorem mogileńskiej prokuratury wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia. Już wiadomo, że ciało 62-latka zostało decyzją prokuratora zabezpieczone do przeprowadzenia badań sekcyjnych.

To szósty śmiertelny wypadek w trakcie tych wakacji na drogach regionu i jednocześnie trzeci, w którym śmierć poniósł motorowerzysta. Pod koniec czerwca, w miejscowości Pasieka (gm. Izbica Kujawska, pow. włocławski), zginął prowadzący motorower 20-latek, który zderzył się z koparko-ładowarką, zaś w pobliżu Osia 16-latek jadący motorowerem zderzył się z autem osobowym i pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej, nie udało się go uratować. Do innych tragedii w trakcie tych wakacji doszło także na S5 w Cotoniu, gdzie zginął kierowca fiata 126p, w miejscowości Białochowo k. Grudziądza śmierć poniósł kierowca auta, które uderzyło w drzewo. Śmiertelny był także wypadek, do którego pod koniec czerwca doszło na skrzyżowaniu Kamiennej i Pułaskiego w Bydgoszczy. W szpitalu zmarła 73-latka, która została potrącona przez auto osobowe.

 

Śmiertelny wypadek na drodze. Motorowerzysta uderzył w energochłonne bariery
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments