Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Śmiertelny wypadek na rynku w Gąsawie. Jest areszt dla kierowcy peugeota

Dodano: 27.10.2022 | 11:48

Na zdjęciu: Do tragicznego w skutkach wypadku w Gąsawie doszło w ubiegłą sobotę.

Fot. OSP Gąsawa

Blisko promil alkoholu miał we krwi 20-latek, który w prokuraturze usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, do którego w ubiegłą sobotę (22 października) doszło w Gąsawie.

Było tuż przed godziną 5:20 rano, kiedy do służb wpłynęła informacja o śmiertelnym wypadku w Gąsawie. Pierwsze informacje były lakoniczne i mówiły tylko o tym, że auto osobowe uderzyło w słup energetyczny. Szybko potwierdzono informację o śmierci pasażerki pojazdu oraz tę, że w peugeocie 306 podróżowało sześć osób.

Później o swoich ustaleniach informowali pracujący na miejscu funkcjonariusze ze żnińskiej drogówki. Jak przekazali w komunikacie, kierujący peugeotem, jadąc przez gąsawski rynek nie dostosował prędkości do warunków ruchu, wskutek czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup oświetleniowy oraz hydrant. W szpitalu w wyniku doznanych obrażeń zmarła 28-letnia kobieta, która była pasażerką samochodu. Do szpitala także przewieziono dwie inne pasażerki: 17- i 36-latkę, a 4-letniemu dziecku i 17-latkowi nic poważnego się nie stało.

Do sprawy wypadku zatrzymano 20-letniego kierowcę auta. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał we krwi niemal promil alkoholu, jednocześnie kryminalni podjęli decyzję o jego zatrzymaniu i pobraniu próbek krwi do specjalistycznych badań. Jeszcze w poniedziałek (24.10) z zatrzymanym przeprowadzono czynności w żnińskiej prokuraturze. Tam mężczyźnie postawiono zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości, za co może mu grozić nawet do dwunastu lat za kratkami.

Po przesłuchaniu, prokuratura podjęła decyzję o skierowaniu do sądu wniosku o tymczasowy areszt dla 20-latka. Sąd się do niego przychylił, co oznacza, że mężczyzna spędzi w nim najbliższe trzy miesiące.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments