[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Tragedia na przejściu dla pieszych. Kobieta zginęła pod kołami chevroleta

Dodano: 30.11.2021 | 07:22

Na zdjęciu: Do tragicznego w skutkach potrącenia pieszej doszło na przejściu dla pieszych przy ul. Olsztyńskiej w Toruniu.

Fot. Archiwum

Policjanci z Torunia pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmiertelnego potrącenia pieszej, do którego doszło w piątkowy (27 listopada) wieczór przy ul. Olsztyńskiej.

Jak relacjonują funkcjonariusze, informacja o zdarzeniu, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Olsztyńskiej i Barwnej w Toruniu, wpłynęła do nich w piątek tuż przed godziną 21:00.

Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia poinformowali o pierwszych, wstępnych ustaleniach. – Kierowca chevroleta cruza, jadący ul. Olsztyńską od strony ul. Lubej na skrzyżowaniu z ul. Barwną, na prawidłowo oznakowanym i wydzielonym przejściu dla pieszych nie ustąpił pierwszeństwa 68-letniej kobiecie, wtedy doszło do potrącenia – mówi podinsp. Wioletta Dąbrowska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu i dodaje, że kierowca auta w momencie wypadku był trzeźwy. Poszkodowaną kobietę przewieziono do szpitala, jednak mimo starań lekarzy, życia 68-latki nie udało się uratować.

Okoliczności wypadku ustalane są w śledztwie, które jest prowadzone przez policję pod nadzorem prokuratury. – Śledczy w prowadzonym postępowaniu starają się ustalić szczegóły i przyczyny tego tragicznego zdarzenia – podkreśla podinsp. Dąbrowska. Jednocześnie, toruńska policja zwraca się z apelem o kontakt do świadków tego zdarzenia. – Policjanci prowadzący śledztwo w tej sprawie proszą wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia lub mogą pomóc w tej sprawie o pilny kontakt z Komendą Miejską Policji w Toruniu pod numerami telefonu 47 754 26 07, 47 754  21 69, 47 754 23 68, 47 754 23 69 – kończy rzecznik toruńskiej komendy.

 

Tragedia na przejściu dla pieszych. Kobieta zginęła pod kołami chevroleta
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments