Bydgoszcz
6C
Opady
75% wilgotność
Wiatr: 11km/h W
H 6 • L 6
5C
Czw
-3C
Pt
-2C
Sob
10C
Nd
9C
Pon
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportŚniadanie Artego z Adamem Bieleckim [ZDJĘCIA]
Bielecki i Bussines for basket_SG (31)
06.04.2018 | 15:39

Śniadanie Artego z Adamem Bieleckim [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Adam Bielecki gościem Business 4 Basket przy klubie Artego Bydgoszcz.

Fot. Stanisław Gazda

Business 4 Basket jest częścią klubu Basket 25 promującego koszykarki Artego Bydgoszcz. To program dedykowany sponsorom lokalnej drużyny. A że w sporcie zdarzają się ludzie nieprzeciętni, którzy mogą zaciekawić sponsorów i swoim przykładem motywować ich do działania – Basket 25 wyszukuje takie perełki i zaprasza na biznesowe śniadania. W piątek gościem przedstawicieli firm wspierających Artego był himalaista, alpinista i wspinacz Adam Bielecki.

Zaraz po śniadaniu jest część biznesowa, podczas której każdy sponsor prezentuje swoją firmę i zakres działalności. Jest też czas na nawiązanie wzajemnych kontaktów i relacji partnerskich.

A jak zaprezentowany został dzisiejszy gość, który choć jest reprezentantem sportu, to by móc funkcjonować, uzależniony jest od pomocy sponsorów, biznesmenów, a nawet samemu musi brać się właśnie za biznes – komercyjne prowadzenie zdobywania górskich szczytów? Adam Bielecki zaczął wspinaczkową przygodę mając 13 lat. W wieku 16 lat rozpoczął atakowanie czterotysięcznych szczytów alpejskich, wprowadzając ja Mount Blanc własnego ojca. Rok później zaczął jeździć w góry wysokie i od razu było to zadanie nad wyraz ambitne – jako najmłodszy człowiek na Ziemi, samotnie, w stylu alpejskim zdobył jeden ze szczytów Gór Niebiańskich w Tienszanie. Gdyby ktoś reflektował na przeżycie podobnej przygody, to informujemy, że koszt dwutygodniowej wyprawy w terminie 14-27 sierpnia 2018 roku to 5200 złotych oraz 800 dolarów.

Jako że przyzwyczaił się do brania od życia lekcji pokory – Bielecki na pierwszy wyjazd w ośmiotysięczniki mógł udać się dopiero w 2011 roku, po dziesięciu latach od wysokogórskiego debiutu. Zdobył wówczas Makalu – piąty co do wysokości szczyt świata. W stu procentach skorzystał z zaproszenia zdobycia trzech kolejnych ośmiotysięczników: K2 latem oraz zimą Gaszerbrumu I i Broad Peak, co uczynił w 2012 i 2013 roku jako pierwszy człowiek na świecie. Samodzielnie zdobywał ponadto Kanczendzongę, Nanga Parbat i Annapurnę.

Teraz, w kwietniu 2018 roku Adam Bielecki jest doświadczonym, niespełna 35-letnim himalaistą, zawodowym sportowcem – liderem czterdziestu wypraw na pięciu kontynentach, który całym swoim życiem udowadnia, że wytrwałość i ciężka praca pozwalają na pokonywanie nawet najtrudniejszych barier i dla którego powiedzenie „Chcieć, to znaczy móc” nie jest wcale pustym frazesem…

Biznesmeni pytali Adama Bieleckiego, dlaczego współczesny himalaizm i alpinizm, a dokładniej Polski Związek Alpinizmu nie daje szans współczesnemu narybkowi na wybicie się, jak wygląda codzienne życie wspinacza przed wyjazdem na zdobywanie kolejnego szczytu, jaki będzie kolejny projekt, co daje używanie tlenu w górach wysokich i na ile zmienia skalę wyczynu. Pytano także o relacje z Denisem Urubką i kulisy akcji ratunkowej Élisabeth Revol.


Powiązane treści