Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Po majówce Solskiego i Piękna zostaną zamknięte. Będą kłaść „właściwą” nawierzchnię [MAPY]

Dodano: 30.04.2024 | 18:04

Na zdjęciu: Mieszkańcy Perłowej Doliny i innych budynków Szwederowa i Górzyskowa będą mieli problem z dojazdem do domu - 7 maja zamknięty zostanie fragment Pięknej i Solskiego.

Fot. ZDMiKP

Po majówce mieszkańcy Szwederowa znów staną w korkach, a autobusy zmienią trasę. Od wtorku, 7 maja zamknięty będzie odcinek ulic Pięknej i Ludwika Solskiego, gdyż po budowie kanalizacji deszczowej ułożono na nim jedynie tymczasową nawierzchnię.

Prace na zlecenie MWiK wykonywane na ulicach Pięknej i Solskiego przez kilka miesięcy paraliżowały ruch na Szwederowie. Kiedy już wydawało się, że jezdnia wróci do normalnego stanu, zimą położono tylko tymczasową nawierzchnię. Z uwagi na to od wtorku (7 maja) fragment ciągu ulic Solskiego z Piękną (od Skorupki do Kossaka) zostanie zamknięty. Ponadto, dla ruchu niedostępny będzie północny wlot z Solskiego w Skorupki i północny wlot ulicy Leszczyńskiego przy skrzyżowaniu z Solskiego. Zachowana zostanie możliwości przejazdu Skorupki (od strony ul. Inowrocławskiej) do Solskiego (od strony ul. Bielickiej).

Po majówce Solskiego i Piękna zostaną zamknięte. Będą kłaść "właściwą" nawierzchnię [MAPY]

Zamknięty fragment Pięknej i Solskiego najprościej będzie ominąć korzystając z jednego z dwóch objazdów:

 • Bielicka – Leszczyńskiego – Żuławy – Stroma – pl. Poznański
 • Bielicka – Inowrocławska – Żwirki i Wigury – Szubińska

Po majówce Solskiego i Piękna zostaną zamknięte. Będą kłaść "właściwą" nawierzchnię [MAPY]

W związku w wprowadzeniem powyższych objazdów, dostosujemy sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach (pl. Poznański oraz Szubińska -Piękna/Gnieźnieńska/Żwirki i Wigury) do zmienionych natężeń ruchu – obiecuje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP.

Zamknięcie Pięknej i Solskiego. Zmiany w komunikacji

Całkowite zamknięcie odcinka trasy łączącej rondo Kujawskie z Szubińską oznacza tymczasowe zmiany tras przejazdu linii autobusowych nr 53, 55, 57, 79 i 32N. Zmianie ulegną również lokalizacje niektórych przystanków. Jak w czasie robót będą kursować poszczególne linie?

Linia nr 53

 • kierunek Dworzec Błonie: od przystanku Solskiego/Ugory zostanie skierowana na trasę czasowo zmienioną ulicami: Bielicką, Leszczyńskiego, Żuławy, Stromą, Szubińską – od przystanku Szubińska/Piękna powrót na swoją trasę;
 • kierunek Kapuściska: od przystanku Szubińska/Gnieźnieńska zostanie skierowana na trasę czasowo zmienioną ulicami: Szubińską, Stromą, Żuławy, Leszczyńskiego, Bielicką – od przystanku Solskiego / Bielicka powrót na swoją trasę.

Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej: Solskiego/Bielicka (w stronę Dworca Błonie), Solskiego/Kossaka, Piękna/Szubińska (kierunek Kapuściska).

Przystanki na trasie objazdowej: Bielicka/Solskiego (kier. Dworzec Błonie), Stroma/Kossaka, Stroma/Orla, plac Poznański, Szubińska/Piękna (kier. Kapuściska).


CZYTAJ TAKŻE: Most w Samociążku zostanie częściowo otwarty na majówkę! Prace są na finiszu


Linia nr 55

 • kierunek Skorupki: od przystanku plac Poznański do pętli Skorupki zostanie skierowana na trasę czasowo zmienioną ulicami: Szubińską, Żwirki i Wigury, Inowrocławską;
 • kierunek Morska: od pętli Skorupki do przystanku Szubińska/Piękna zostanie skierowana na trasę czasowo zmienioną ulicami: Inowrocławską, Żwirki i Wigury, Szubińską.

Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej: Piękna/Szubińska (kier. Skorupki), Solskiego/Kossaka, Skorupki/Czackiego (w stronę Skorupki), Leszczyńskiego/Czackiego (kier. Morska).

Przystanki na trasie objazdowej: Szubińska/Piękna (kier. Skorupki), Szubińska/Gnieźnieńska, Szubińska/Żwirki i Wigury (kier. Skorupki po zawrotce na ulicy Szubińskiej – przystanek linii nr 69 jadącej w kierunku Tatrzańskie, kier. Morska przystanek tymczasowy (istniejący dla komunikacji podmiejskiej) zlokalizowany na wysokości posesji Szubińska 95),  Żwirki i Wigury/Jaskółcza.

Linia nr 57

 • kierunek Błonie: od przystanku Solskiego/Ugory zostanie skierowana na trasę czasowo zmienioną ulicami: Bielicką, Leszczyńskiego, Żuławy, Stromą, Szubińską – od przystanku Połtyna/Szubińska powrót na swoją trasę;
 • kierunek Dworzec Główny: od przystanku Wysoka/Koszarowa zostanie skierowana na trasę czasowo zmienioną ulicami: Połtyna, Szubińską, Stromą, Żuławy, Leszczyńskiego, Bielicką – od przystanku Solskiego / Bielicka powrót na swoją trasę.

Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej: Solskiego/Bielicka (kier. Błonie), Solskiego/Kossaka (w obydwu kierunkach) i Piękna/Szubińska (kier. Dworzec Główny.

Przystanki na trasie objazdowej: Bielicka/Solskiego (w stronę Błonia), Stroma/Kossaka, Stroma/Orla, pl. Poznański, Szubińska/Piękna (kier. Dworzec Główny).

Linia nr 79

 • kierunek Rycerska: od przystanku Solskiego / Ugory zostanie skierowana na trasę czasowo zmienioną ulicami: Bielicką, Leszczyńskiego, Żuławy, Stromą, Szubińską – od przystanku plac Poznański powrót na swoją trasę;
 • kierunek Glinki: od przystanku rondo Grunwaldzkie zostanie skierowana na trasę czasowo zmienioną ulicami: Kruszwicką, Stromą, Żuławy, Leszczyńskiego, Bielicką – od przystanku Solskiego/Bielicka powrót na swoją trasę.

Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej: Solskiego/Bielicka (kier. Rycerska), Solskiego/Kossaka, Szubińska/Piękna (kier. Rycerska), plac Poznański (kier. Glinki), Piękna/Szubińska (kier. Glinki).

Przystanki na trasie objazdowej: Bielicka/Solskiego ((kier.Rycerska), Stroma/Kossaka, Stroma/Orla, plac Poznański (kier. Glinki, przystanek linii nr 61 kier. rondo Jagiellonów).

Linia nr 32N

 • kierunek Tatrzańskie, Łoskoń/Zajezdnia: od przystanku Szubińska/Gnieźnieńska zostanie skierowana na trasę czasowo zmienioną ulicami: Szubińską, Stromą, Żuławy, Leszczyńskiego, Bielicką, Brzozową – od przystanku Brzozowa/Jesionowa powrót na swoją trasę;
 • kierunek Dworzec Błonie: od przystanku Brzozowa/Bielicka zostanie skierowana na trasę czasowo zmienioną ulicami: Bielicką, Żuławy, Leszczyńskiego, Stromą, Szubińską – od przystanku Szubińska/Piękna powrót na swoją trasę;

Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej: Piękna/Szubińska (kier. Tatrzańskie, Łoskoń/Zajezdnia), Solskiego/Kossaka, Leszczyńskiego/Czackiego, Inowrocławska/Skorupki (kier. Tatrzańskie, Łoskoń/Zajezdnia), Inowrocławska/Zajezdnia, Brzozowa/Bielicka (kier. Tatrzańskie, Łoskoń/Zajezdnia).

Przystanki na trasie objazdowej: Piękna/Szubińska (kier. Tatrzańskie, Łoskoń/Zajezdnia), Stroma/Kossaka, Bielicka/Solskiego (kier. Dworzec Błonie), Bielicka/Inowrocławska (kier. Tatrzańskie, Łoskoń/Zajezdnia – przystanek tymczasowy).

Po majówce Solskiego i Piękna zostaną zamknięte. Będą kłaść "właściwą" nawierzchnię [MAPY]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bydgoszczanin
Bydgoszczanin
1 miesiąc temu

Naprawa nawierzchni rejonu skrzyzowania ulic So;lskiego i Skorupki w Bydgoszczy będzie faktycznym zakończeniem programu budowy sieci kanalizacji do odzyskiwania wody deszczowej będzie faktycznym jego zakończeniem. Ale w jednej bydgoskiej spólce miejskiej jeden prezes ogłosił jego zakoczenie równo sześć meisięcy temu! Pytanie kto miał rację prezes czy mieszkańcy?

jezus
jezus
1 miesiąc temu

no i zamknęli, no i o 15:30 nikogo już tam nie ma, ruch zamknięty, mieszkańcy pozbawieni dostępu do komunikacji, przejazdu nie ma, barierki są, a robotników nie ma…nasz Prezydent Miasta dba o mieszkańców jak tylko może, drogowcy cudowni tradycyjnie mają w d…ie co się dzieje, a ktoś podpisał umowę na ? 'blokadę ulicy’ i prace w godzinach ? 9-15 ?? czyli wyłączona z ruchu jedna z dwóch kluczowych ulic na Błonie i zabawa z mieszkańcami w 'idiotę’ trwa w najlepsze… W normalnym mieście, z normalnym prezydentem i normalnym zarządem dróg, po zamknięciu prace trwałyby od 8:00 – 18:00 minimum….ale w… Czytaj więcej »