Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 14 • L 13
10C
Sob
14C
Nd
9C
Pon
12C
Wt
13C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleSołtys podbydgoskiej miejscowości skazana za znęcanie się nad zwierzęciem
04.06.2021 | 19:57

Sołtys podbydgoskiej miejscowości skazana za znęcanie się nad zwierzęciem

Na zdjęciu: Życia psa niestety nie udało się uratować.

Fot. OTOZ ANIMALS

Sołtys Nekli Milena B. została skazana za znęcanie się nad zwierzęciem. Wyrok zapadł w środę w Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy.

Niespełna półtora roku temu wolontariusze OTOZ Animals wraz z policją odebrali sołtys Nekli Milenie B. wychudzonego psa, który na nodze miał plamy z krwi, a ogromny, gnijący już guz uniemożliwiał załatwianie potrzeb fizjologicznych. – W wiadrze na jedzenie znajdował się rozmoczony chleb wraz z trudnymi do identyfikacji resztkami pożywienia. Pies żył w permanentnym zamknięciu, ponieważ klucz do kojca „zaginął” – wspomina Daria Pilewska z OTOZ Animals.

Pomimo trzytygodniowej walki o życie psa, nie udało się go uratować. Tymczasem już po interwencji i odebraniu zwierzęcia sołtys miała – jak informuje OTOZ Animals – sprzedawać w internecie psy po okazyjnych cenach.

W środę dobiegł końca proces w tej sprawie. Milena B. została uznana winną znęcania się nad zwierzęciem. Sąd ukarał ją karą grzywny oraz nawiązką 1000 zł na rzecz schroniska. – Wyrok wydaje się niski, ale dla nas jest bardzo ważny. Pokazuje, że prawo jest równe dla wszystkich, a polski wymiar sprawiedliwości nie jest obojętny na znęcanie się nad zwierzętami – mówi Daria Pilewska. OTOZ Animals, które było oskarżycielem posiłkowym w sprawie, dziękuje za zaangażowanie radcy prawnej Magdalenie Akolińskiego oraz adwokatowi Jakubowi Pawlakowi.

Wyrok jest nieprawomocny.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sebastian
Sebastian
3 miesięcy temu

Gratulacje dla mieszkańców Nekli za wybór takiego sołtysa….

Powiązane treści