Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zabierz głos w sprawie planów zabudowy Prądów. W sobotę społeczny spacer badawczy

Dodano: 03.11.2022 | 17:01

Na zdjęciu: W sobotę społecznicy z Miedzynia i Prądów oraz Bydgoskiego Ruchu Miejskiego organizują spacer badawczy.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Rada Osiedla Miedzyń-Prądy i stowarzyszenie Bydgoski Ruch Miejski organizują społeczny spacer badawczy, przygotowujący mieszkańców do złożenia wniosków w sprawie przygotowywanego planu miejscowego dla południowej części osiedla Prądy. Spacer z udziałem specjalistki w dziedzinie planowania przestrzennego, odbędzie się w tę sobotę, 3 listopada o godzinie 11:00.

Miejska Pracownia Urbanistyczna pracuje nad kolejnymi miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego. Obecnie można składać wnioski dotyczące dokumentów, które obejmą teren w Fordonie między ulicami Brzechwy, Andersa, Kasztelańską i linią kolejową do Chełmży oraz obszar Prądów – między Nakielską, Łochowską i granicą miasta.

Nowy plan „Prądy – Agatowa” opracowywany jest dla obszaru ograniczonego od północy ulicami Łochowską i Nakielską, od wschodu brzegiem Strugi Młyńskiej, a od południa i zachodu – granicą administracyjną miasta. W tej części Bydgoszczy rozwija się przede wszystkim budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne. Niedawno sporo emocji wzbudziły plany inwestycji na jednej z działek, położonej przy ulicy Nakielskiej i Tańskich – firma Babiński złożyła bowiem wniosek o wydanie warunków zabudowy na budowę trzech budynków handlowo-usługowych. Ratusz nie wydał jednak dokumentu niezbędnego do podjęcia dalszych kroków przez inwestora, a następnie przystąpił do sporządzenia planu miejscowego.

Obecnie mieszkańcy mogą składać wnioski do przyszłego dokumentu – można to uczynić do 10 listopada zarówno pisemnie na adres MPU, jak i elektronicznie (m.in. za pomocą platformy Voxly). By zachęcić osoby z Prądów do wzięcia udziału w tworzeniu nowego planu, Rada Osiedla Miedzyń-Prądy oraz Bydgoski Ruch Miejski organizują spacer badawczy po terenie Prądów. Ma on na celu zebranie oraz opracowanie wniosków mieszkańców do złożenia w trwających konsultacjach.

Spacer odbędzie się w sobotę, 5 listopada o godz. 11:00. Start – na skrzyżowaniu ulic Nakielska i Tańskich. Poprowadzi go Monika Brodziak-Donarska, planistka przestrzenna. Rada osiedla zaprosiła na spacer również przedstawicieli Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments