Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Poznaj tajemnice Prądów i Osowej Góry! Wybierz się na darmowy spacer

Dodano: 14.06.2023 | 10:58

Na zdjęciu: Piotr Weckwerth - autor bloga Turystyka Bez Filtrów i przewodnik po Bydgoszczy - zaprasza na kolejną turę osiedlowych spacerów po Bydgoszczy.

Fot. Inna Weckwerth

W najbliższy weekend Piotr Weckwerth – autor bloga Turystyka Bez Filtrów i przewodnik po Bydgoszczy – zaprasza na dwa osiedlowe spacery po Bydgoszczy. Odbywają się one w ramach projektu Fundacji Krzewienia Kultury i Turystyki „Nad Rzeką” pod nazwą „Bydgoskie osiedla BEZ TAJEMNIC #2”, współfinansowanego ze środków miasta Bydgoszczy. 

Piotr Weckwerth to bydgoszczanin z trzeciego pokolenia, miłośnik turystyki alternatywnej i miejskiej. Swoją karierę rozpoczynał w Bydgoskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej „ByLOT”. W niej przyłożył rękę do organizacji kilkudziesięciu wydarzeń z pogranicza turystyki i kultury, odbywających się w przestrzeni miejskiej Bydgoszczy.

Na swoim blogu Turystyka Bez Filtrów Weckwerth wraz z żoną Inną prowadzi popularną serię „Bydgoskie osiedla bez filtrów”, w której przybliża ciekawostki związane z osiedlami – zarówno dotyczące ich historii, jak i współczesności. Ponadto, ukazują się tam artykuły przybliżające znane bydgoskie obiekty, jak np. Filharmonię Pomorską czy Bazylikę św. Wincentego a’Paulo.

Wiosenno-letnią porą autor serii „Bez Filtrów” zaprasza na osiedlowe spacery, podczas których bydgoszczanie mogą poznać zakamarki swoich osiedli, jak i innych interesujących ich miejsc. W ten weekend odbędą się dwa spacery: w sobotę, 17 czerwca uczestnicy będą mogli poznać tajemnice osiedla Prądy. Start nastąpi o godz. 10:00 przy Młynie Tańskich (ul. Nakielska 317, obok cmentarza pw. Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel). Zakończenie przy śluzie Prądy nad Kanałem Bydgoskim.

W niedzielę (18 czerwca) spacer także odbędzie się w zachodniej części Bydgoszczy. Tym razem Weckwerth zaprosi na zwiedzanie Osowej Góry. Wycieczka rozpocznie się o godz. 10:00 – punktem startowym będzie parking sklepu Netto przy ul. Maksymiliana Kolbego. Zakończenie spaceru nastąpi w okolicach ul. Łowiskowej. – Udział w wycieczkach jest bezpłatny. Na spacery nie trzeba się zapisywać – podkreśla przewodnik.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Darmowe spływy i spacery z przewodnikami po Bydgoszczy. Akcja rusza w czerwcu

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments