Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Spektakularna kradzież w Media Expert. Złodzieje zrobili dziurę w ścianie

Dodano: 02.03.2023 | 12:05

Na zdjęciu: Zatrzymanych mężczyzn doprowadzono do prokuratury, gdzie już usłyszeli zarzuty.

Fot. KWP Bydgoszcz / kadr z nagrania

Trzej zatrzymani do sprawy mężczyźni decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. – Nasza praca nad tą sprawą się nie kończy, analizujemy podobne włamania na terenie kraju i ustalamy, czy współpracowały z nimi inne osoby – zapewniają śledczy.

Zgłoszenie o włamaniu do marketu, żnińscy kryminalni otrzymali w połowie lutego br. – Jak wynikało z oględzin przeprowadzonych na miejscu przestępstwa, nieznani sprawcy weszli do sklepu po wykuciu dziury w ścianie obiektu, a następnie z wnętrza zabrali m.in. sprzęt elektroniczny, telefony czy nowoczesne depilatory – mówi rzecznik prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy mł. insp. Monika Chlebicz. Wiadomo też, że straty po lutowym włamaniu do żnińskiego sklepu sieci wyniosły co najmniej kilkaset tysięcy złotych.


CZYTAJ WIĘCEJ: Brutalny atak na taksówkarza. Zamiast zapłaty za kurs – atak gazem i nożem


Do wykonywanych przez funkcjonariuszy z komendy w Żninie czynności, włączyli się także policjanci z pionu kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. – Wspólnie z policjantami ze Żnina analizowali informacje dotyczące podobnych włamań na terenie kraju, dokładnie sprawdzali i oglądali nagrania z kamer monitoringu zamontowanego na terenie miasta, typowali auta, którymi mogli poruszać się włamywacze – wylicza Chlebicz.

Równolegle pod swoją obserwację funkcjonariusze wzięli inne sklepy tej sieci i branży na terenie województwa. – Z uwagi na swoje położenie, mogły stać się celem kolejnego włamania, niektóre z nich były dokładnie obserwowane – mówią kryminalni. I to właśnie ta obserwacja doprowadziła ich do włamywaczy. Akcję ich zatrzymania przeprowadzili w nocy z czwartku na piątek (23/24 lutego). – Kryminalni zauważyli podejrzany ruch oraz światła latarek pod jednym z wytypowanych sklepów mieszczącym się na terenie Chełmży – opisuje rzecznik prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i dodaje: – Po szybkiej akcji, koordynowanej przez dyżurnych policji, na terenie niewielkiej miejscowości pod Golubiem-Dobrzyniem zatrzymane zostało osobowe bmw, w którym było trzech mężczyzn.

Zatrzymani mężczyźni – jak wynika z dotychczasowych ustaleń śledczych – na stałe mieszkają w Holandii, a w czasie poprzedzającym włamanie wynajęli pokój w jednym z hoteli w Łodzi. – Podczas przeszukań zabezpieczyliśmy kolejne dowody mogące świadczyć o ich udziale we włamaniach – mówią policjanci i precyzują, że w aucie zabezpieczono m.in. łom czy młot. 22-, 29- i 30-latek usłyszeli w żnińskiej prokuraturze zarzuty. Te dotyczą działania wspólnie i w porozumieniu i dokonania włamania do sklepu na terenie Żnina i usiłowania włamania do sklepu w Chełmży. Wiadomo także, że sąd podczas posiedzenia aresztowego przychylił się do prokuratorskiego wniosku i zastosował wobec trójki zatrzymanych najsurowszy środek zapobiegawczy, tj. tymczasowy areszt na najbliższe trzy miesiące.

Śledczy zapewniają, że praca nad tą sprawą wcale się nie kończy. – Analizujemy sprawy dotyczące podobnych włamań, do których doszło na terenie kraju, gdzie sposób działania sprawców może wskazywać, iż mogły to być te same osoby – mówią i dodają: – Ustalamy także, czy współpracowały z nimi inne osoby, a jeśli tak, to jaką rolę w popełnianiu przestępstw odegrały.

Śledztwo w tej sprawie, które nadzoruje prokuratura ma charakter dynamiczny i rozwojowy. – Możliwe są kolejne zatrzymania i zarzuty – kończy mł. insp. Monika Chlebicz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments