[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Spłonął budynek po starej rzeźni. Strażacy walczyli z ogniem do wczesnych godzin rannych [ZDJĘCIA]

Dodano: 24.05.2020 | 17:14

Akcja strażaków zakończyła się w niedzielny poranek.

Na zdjęciu: Pożar na terenie budynku wybuchł w nocy. Strażacy pracowali na miejscu zdarzenia do wczesnych godzin porannych.

Fot. Maciej Rejment

Przez całą noc (23/24 maja) strażacy walczyli z pożarem budynku po dawnej rzeźni w Szubinie (powiat nakielski).

Zgłoszenie o pożarze budynku przy ul. Dworcowej wpłynęło do strażaków tuż przed godziną pierwszą w nocy. – Na miejscu pracowało łącznie trzynaście zastępów straży – mówi rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią kpt. Bartosz Walkowiak.

Obiekt był nieregularnej budowy, część budynku była wielokondygnacyjna, a jego kolejna część parterowa. – Podczas przybycia pierwszych zastępów straży, ogień był na tyle rozwinięty i sytuacja była na tyle groźna, że nie było możliwości w początkowej fazie przeszukiwania pomieszczeń – dodaje kpt. Walkowiak. Strażacy skupili się od samego początku na prowadzeniu akcji gaśniczej obiektu, którego łączną powierzchnię oszacowano na ok. 270 metrów kwadratowych.

Strażacy dogaszali pogorzelisko do wczesnych godzin porannych. – Ostatnie zastępy wróciły do jednostek tuż przed godziną jedenastą – informuje rzecznik nakielskiej straży pożarnej. Jak się dowiedzieliśmy, przyczyną pożaru było podpalenie znajdujących się wewnątrz znajdujących się opon. W wyniku pożaru, nikt nie doznał obrażeń.

Z ogniem walczyły zastępy strażaków z Szubina, Nakła nad Notecią, Rynarzewa, Królikowa i Turu.

Spłonął budynek po starej rzeźni. Strażacy walczyli z ogniem do wczesnych godzin rannych [ZDJĘCIA]
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mar
Mar
2 lat temu

I oczywiscie policja nie wie kto to…. Bylo wiele prob podpalenia tego budynku. Czym te nieroby sie zajmuja???

Ewa
Ewa
2 lat temu

Mar…
Owszem prób podpalenia były 2 dokładnie 😉tyle że pierwsza to zwarcie elektryki. Budynek od kilku lat stoi w nie użytku ze względu na swój stan. Wyburzyć nie Można bo zabytkowa wierzą się tam znajduje a właściciele mają teraz przez to ogromne problemy bo muszą odrestaurowac budynek 😉