Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 13 • L 12
14C
Czw
13C
Pt
11C
Sob
12C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSpółka WKS Zawisza zostanie zlikwidowana. Radni chcą wniosku do organów ścigania
Artur Czarnecki
30.06.2017 | 21:49

Spółka WKS Zawisza zostanie zlikwidowana. Radni chcą wniosku do organów ścigania

W piątek odbyło się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki WKS Zawisza SA.

Na zdjęciu: Artur Czarnecki zaproponował likwidację spółki WKS Zawisza Bydgoszcz SA.

Fot. ED/archiwum

Spółka WKS Zawisza Bydgoszcz SA zostanie zlikwidowana. W piątek decyzję o rozpoczęciu procesu podjęła rada nadzorcza.

Z propozycją wystąpił prezes i właściciel spółki Artur Czarnecki, a rada nadzorcza zgodziła się na rozwiązanie spółki. – W ciągu dwóch-trzecich miesięcy prawdopodobnie spółka zostanie zgłoszona do likwidacji. Decyzja musi się jeszcze uprawomocnić – mówił po zakończeniu obrad Czarnecki.

Przedstawiciel miasta, którym w zastępstwie Wiktora Jakubowskiego był Wojciech Woźniak, wstrzymał się od głosu. Przed południem spotkał się za to z radnymi z Komisji Rewizyjnej. Podczas posiedzenia Tomasz Rega przedstawił dokumenty, które w ostatnich miesiącach udało mu się zgromadzić na temat spółki. Złożył też dwie propozycje. Pierwsza dotyczyła Jakubowskiego, który w maju ub. roku zapewnił radnych, że prowadzony jest audyt spółki, choć ten rozpoczął się dopiero miesiąc później. Jak tłumaczył w piątek Woźniak, sam Jakubowski także został wcześniej wprowadzony w błąd. Rega chciał jednak, aby zwrócić się do prezydenta Bruskiego o wyciągnięcie konsekwencji wobec przedstawiciela urzędu w spółce. Tej propozycji radni nie zaakceptowali, ale zgodzili się na drugą, aby zaproponować prezydentowi zwrócenie się do organów ścigania w związku z zaniechaniami zarządu spółki.

Rega po obradach komisji przyznawał, że teraz likwidacja spółki ma drugorzędne znaczenie. – W lidze gra zespół Stowarzyszenia Piłkarskiego. Ważne, aby wyjaśnić nieprawidłowości w spółce, które korzystała z naszych, publicznych pieniędzy – zapowiada radny Prawa i Sprawiedliwości.


Powiązane treści