Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 1 • L 0
2C
Czw
-0C
Pt
0C
Sob
-2C
Nd
-1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleSpore zadymienie na Szwederowie. Powód? Mężczyzna spalał śmieci i odpady po remoncie
1
14.12.2020 | 13:34

Spore zadymienie na Szwederowie. Powód? Mężczyzna spalał śmieci i odpady po remoncie

Na zdjęciu: Na miejscu interwencji strażnicy natrafili na spalanie odpadów, znajdujących się w kontenerze. Zadymienie było tak silne, że ograniczało widoczność na sąsiedniej jezdni.

Fot. Straż Miejska Bydgoszcz

Strażnicy miejscy wchodzący w skład „Ekopatrolu” ukarali mieszkańca Szwederowa mandatem za niedozwolone spalanie odpadów. W ten sposób próbował pozbyć się on m.in. mebli czy folii budowlanych.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, 11 grudnia. – O godzinie 11:55 strażnicy z grupy specjalistycznej Eko Patrol, podczas przejazdu przez bydgoskie Szwederowo, zauważyli przy jednej z ulic intensywne zadymienie terenu, które swoim zasięgiem obejmowało także sąsiednią jezdnię i ograniczało widoczność kierującym pojazdami. Powyższe okoliczności wskazywały na uzasadnione podejrzenie spalania odpadów komunalnych – relacjonują strażnicy.

Po dojechaniu na posesję, z terenu której wydobywał się dym, podejrzenie potwierdziło się. Źródłem dymu był stojący w ogródku kontener metalowy o pojemności 1100 litrów, w którym jeden z pracowników budowlanych palnikiem gazowym spalał śmieci w postaci płyt meblowych, opakowań po żywności, folii budowlanych, odpadów bio. – Większość odpadów stanowiły pozostałości po zakończonych pracach budowlano – remontowych. Kontener usytuowany był również w zbyt bliskiej odległości od budynków mieszkalnych, co stwarzało zagrożenie wywołania pożaru. W celu podtrzymania procesu spalania, sprawca wykroczenia używał palnika do papy – opisują strażnicy.

Mężczyzna został ukarany maksymalnym mandatem karnym za tego rodzaju wykroczenie, którego kwota wynosi 500 złotych. Otrzymał też polecenie zgaszenia płomieni, które niezwłocznie wykonał w obecności funkcjonariuszy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści