Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Spore zmiany w ruchu na trasie Bydgoszcz – Świecie. Powodem budowa S5 [MAPY]

Dodano: 06.11.2020 | 16:30

Na zdjęciu: Budowę odcinka Dworzysko-Aleksandrowo prowadzi obecnie konsorcjum firm Kobylarnia i Mirbud.

Fot. GDDKiA

Przed nami dwie kolejne zmiany organizacji ruchu przy budowie drogi ekspresowej S5. Dotyczą one odcinków pomiędzy Bydgoszczą i Świeciem.

Pierwsza zmiana dotyczy okolicy węzła Koronowo. W miejscowości Włóki (22 kilometr drogi krajowej nr 5) dotychczasowy ruch z jezdni tymczasowej zostanie przeniesiony na jezdnię docelową. Obecnie ruch w rejonie obiektu WD2-5 odbywa się bypassem stworzonym na potrzeby budowy obiektu WD2-5. – Zmiana organizacji polega na przywróceniu ruchu na wprost, w śladzie DK5 i tym samym likwidacji tymczasowego bypassu. Nowa organizacja ruchu na tym odcinku potrwa do marca 2021 roku – podkreśla Paweł Bruger, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Grupy Mirbud, która realizuje ten odcinek S5.

06_11_2020___WŁOKI

Kolejna zmiana dotyczy odcinka drogi ekspresowej S5 w okolicach miejscowości Gruczno. – Wprowadzenie nowej organizacji ruchu polega na zwężeniu istniejącej szerokości jezdni z 12 m do 8 m, zlikwidowaniu lewoskrętu w drogę wojewódzką DW245 oraz pasa wyprzedzania w zakresie objętym projektem – dodaje Bruger. Ruch będzie odbywał się dwukierunkowo (bez zmian w stosunku do obecnej organizacji ruchu) po pasach o szerokości 3,5m. Ta organizacja ruchu potrwa do czerwca 2021 roku.

06_11_2020___GRUCZNO

Obie zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w poniedziałek, 9 listopada, od godz. 10:00.

0 0 votes
Article Rating
Spore zmiany w ruchu na trasie Bydgoszcz - Świecie. Powodem budowa S5 [MAPY]
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments