[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Sportis KKP zaczyna budować skład na nowy sezon. Są pierwsze kadrowe decyzje

Dodano: 23.06.2022 | 11:08

Na zdjęciu: W Sportis KKP Bydgoszcz budowany będzie zupełnie nowy skład na nadchodzący sezon ligowy.

Fot. Aleksander Ryska / archiwum

Pierwsze kadrowe ruchy w dziewiątym zespole minionego sezonu Ekstraligi piłki nożnej kobiet. Ze Sportis KKP pożegnały się dwie zawodniczki, a klub z Bydgoszczy ogłosił także wzmocnienie formacji ofensywnej.

Siedem zwycięstw, trzy remisy i dwanaście porażek – to bilans bydgoskich piłkarek w sezonie 2021/2022 Ekstraligi. Sportis KKP utrzymał się w elicie, zajmując w tabeli dziewiąte miejsce na koniec sezonu. W drużynie prowadzonej przez trenera Adama Górala już doszło do pierwszych kadrowych zmian.

W bydgoskiej drużynie w przyszłym sezonie nie zobaczymy dwóch defensywnych piłkarek. Wygasających z końcem czerwca kontraktów nie przedłużyły Daria Sokołowska i Karolina Łaniewska, a z klubem pożegnał się także dotychczasowy kierownik drużyny Adam Szumski.

W czwartek (23 czerwca), klub ze Słowiańskiej 7 poinformował także o pierwszych transferach. Do drużyny z Bydgoszczy dołączyła 15-letnia Kinga Wyrwas, która jest wychowanką KS PSV Łódź i już rozegrała kilka spotkań w reprezentacji Polski U-17. Wyrwas jest piłkarką, która może grać na ofensywnych pozycjach – skrzydłowej lub napastnika. – Sportis KKP Bydgoszcz jest dla mnie doskonałym miejscem do dalszego rozwoju piłkarskiego i walki o najwyższe cele sportowe. To kolejny etap na mojej drodze i mam nadzieje, że będzie to również fantastyczny czas w moim życiu! – ocenia transfer Kinga Wyrwas, której wypowiedź cytuje oficjalna strona klubu.

Ponadto, umowę z bydgoskim klubem przedłużyła podstawowa bramkarka w minionym sezonie Natalia Piątek. Poinformowano także, że Sportis KKP otrzymał licencję na grę w ekstraklasie w nadchodzących rozgrywkach.

Sportis KKP zaczyna budować skład na nowy sezon. Są pierwsze kadrowe decyzje
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments