Bydgoszcz
-2C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H -1 • L -3
1C
Wt
3C
Sr
3C
Czw
7C
Pt
7C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSportis KKP zostaje w Ekstralidze! Bydgoskie piłkarki nadal walczyć będą z najlepszymi zespołami w kraju
08.07.2020 | 14:04

Sportis KKP zostaje w Ekstralidze! Bydgoskie piłkarki nadal walczyć będą z najlepszymi zespołami w kraju

Na zdjęciu: Bydgoskie piłkarki w weekend rozegrały pierwszy sparing, w którym pokonały Strażaka Przechowo.

Fot. Aleksander Ryska

To już oficjalna informacja – piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz nadal występować w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W środę (8 lipca), Departament Rozgrywek Krajowych Polskiego Związku Piłki Nożnej oficjalnie przekazał, że zespoły z Bydgoszczy i LKS Rolnik Głogówek nadal występować będą w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wydział PZPN-u przekazał, że z Ekstraligi wycofały się drużyny Mitechu Żywiec i AZS PWSZ Wałbrzych.

Drużyny KKP i LKS Rolnika zajęły dwa ostatnie miejsce w sezonie, który został przedwcześnie przerwany z powodu pandemii koronawirusa. Jednocześnie kontrowersyjną decyzją centrali, tylko w rozgrywkach kobiecej piłki obowiązywały zasady awansów i spadków, podczas gdy w męskich rozgrywkach żaden z zespołów nie został zdegradowany do niższej klasy rozgrywkowej.

Z komunikatu departamentu wynika również, że drużyny Sportis KKP i LKS Rolnik Głogówek zostaną dopuszczone do rozgrywek wówczas, gdy przejdą pomyślnie proces licencyjny. Jednocześnie swoje miejsca utrzymają drużyny z szóstych miejsc w I lidze, tj. MUKS Praga Warszawa i KS SWD Wodzisław Śląski.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści