Bydgoszcz
7C
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H 7 • L 6
9C
Nd
14C
Pon
13C
Wt
9C
Sr
7C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSportis KKP zostaje w Ekstralidze! Bydgoskie piłkarki nadal walczyć będą z najlepszymi zespołami w kraju
4-07-2020_ piłka nożna, sparing_ Strażak Przechowo - Sportis KKP Bydgoszcz - AR (25)
08.07.2020 | 14:04

Sportis KKP zostaje w Ekstralidze! Bydgoskie piłkarki nadal walczyć będą z najlepszymi zespołami w kraju

Na zdjęciu: Bydgoskie piłkarki w weekend rozegrały pierwszy sparing, w którym pokonały Strażaka Przechowo.

Fot. Aleksander Ryska

To już oficjalna informacja – piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz nadal występować w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W środę (8 lipca), Departament Rozgrywek Krajowych Polskiego Związku Piłki Nożnej oficjalnie przekazał, że zespoły z Bydgoszczy i LKS Rolnik Głogówek nadal występować będą w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wydział PZPN-u przekazał, że z Ekstraligi wycofały się drużyny Mitechu Żywiec i AZS PWSZ Wałbrzych.

Drużyny KKP i LKS Rolnika zajęły dwa ostatnie miejsce w sezonie, który został przedwcześnie przerwany z powodu pandemii koronawirusa. Jednocześnie kontrowersyjną decyzją centrali, tylko w rozgrywkach kobiecej piłki obowiązywały zasady awansów i spadków, podczas gdy w męskich rozgrywkach żaden z zespołów nie został zdegradowany do niższej klasy rozgrywkowej.

Z komunikatu departamentu wynika również, że drużyny Sportis KKP i LKS Rolnik Głogówek zostaną dopuszczone do rozgrywek wówczas, gdy przejdą pomyślnie proces licencyjny. Jednocześnie swoje miejsca utrzymają drużyny z szóstych miejsc w I lidze, tj. MUKS Praga Warszawa i KS SWD Wodzisław Śląski.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści