Bydgoszcz
-5C
Niebo głównie zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H -5 • L -6
-2C
Czw
1C
Pt
-1C
Sob
0C
Nd
1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSportowe mistrzynie łączą siły. W Bydgoszczy ogłosiły początek nowego projektu
Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Katarzyna Skowrońska
02.03.2021 | 21:54

Sportowe mistrzynie łączą siły. W Bydgoszczy ogłosiły początek nowego projektu

Szczegóły projektu ujawniono podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Na zdjęciu: O rozpoczęciu nowego projektu, Magdalena Fularczyk-Kozłowska oraz Katarzyna Skowrońska-Dolata mówiły podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Fot. Szymon Fiałkowski

Na sportowych arenach odnosiły największe sukcesy. Teraz Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Katarzyna Skowrońska połączyły siły i wraz z dziennikarzem Hubertem Malinowskim ogłosili dzisiaj (2 marca) powstanie Fundacji Aktywnego Rozwoju.

Szczegóły przedsięwzięcia, była wioślarka i była siatkarka ogłosiły podczas popołudniowej konferencji prasowej, która odbyła się w siedzibie Lotto Bydgostii. Obie zakończyły już kariery sportowe, ale nadal są w sporcie obecne.

– Nasze kariery sportowe się zakończyły, zakończyły się ogromnymi sukcesami i szkoda byłoby te sukcesy zaprzepaścić. Sport nam dużo dał, poznałyśmy świat, dużo kultur i wielu ludzi. Osiągnęłyśmy swoje szczyty marzeń, a teraz postanowiłyśmy to oddać – mówiła Fularczyk-Kozłowska. Z kolei Katarzyna Skowrońska dodała, że fundacja już obecnie ma kilka ambitnych projektów. Przypomniała, że minął rok od ich spotkania, na którym wtedy zapadła decyzja o powstaniu takiej fundacji.

Programy fundacji oparte będą w głównej mierze o dyscypliny sportowe, jakie reprezentowały Fularczyk-Kozłowska oraz Skowrońska – tj. wioślarstwo i siatkówkę. Jednym z tych programów jest „Piłka, Siatka, Mistrz”, kolejnym „z wiosłem wyrosłem”, a priorytetowym programem będzie „Ekoaktywni”. – Tak, jak ważna jest dla nas fizyczność, uprawianie sportu, ale nasza planeta jest jeszcze ważniejsza. Co z tego, że będziemy zdrowi, jak nie będziemy mieli gdzie tego zdrowia wykorzystać, stąd taki program „Ekoaktywni” – tłumaczyła Fularczyk-Kozłowska i dodała, że w tę zabawę mają być zaangażowane zarówno dzieci, jak i ich rodzice.

Fundacja swoją działalność rozpoczęła w województwie kujawsko-pomorskim, ale – jak zapowiedziały byłe zawodniczki – w przyszłości ma ona rozszerzyć swoje działania także na inne części kraju.

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści