Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
29% wilgotność
Wiatr: 10km/h WNW
H 11 • L 9
10C
Pt
9C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSportowe pożegnanie lata na Wyspie Młyńskiej. FOCUS Bydgoszcz Fit Day już w najbliższą sobotę!
23.08.2017 | 09:14

Sportowe pożegnanie lata na Wyspie Młyńskiej. FOCUS Bydgoszcz Fit Day już w najbliższą sobotę!

MetropoliaBydgoska.PL jest patronem medialnym wydarzenia, które odbędzie się 26 sierpnia.

Na zdjęciu: Grupa ambasadorów imprezy – od lewej: Paweł Paczyński, Radosław Drapała, Weronika Jóźwiakowska, Marika Popowicz-Drapała i Jordan Ogorzelski.

Fot. Krystian Janik

Fitness, zumba, fit and jump, joga, kalistenika, zawody w wyciskaniu na ławeczce… i to wszystko jednego dnia? Tak! W sobotę, 26 sierpnia w Centrum Handlowym Focus oraz na Wyspie Młyńskiej odbędzie się wyjątkowe wydarzenie łączące wszystkie te dyscypliny.

Chcieliśmy zorganizować imprezę sportową, które zapewni dobrą zabawę całym rodzinom. Mamy nadzieję, że nasza propozycja przypadnie do gustu bydgoszczanom i na stałe zagości w miejskim kalendarzu – mówi Kamil Błaszkiewicz, współorganizator FOCUS Bydgoszcz Fit Day 2017.

Na pierwszą część sportowej soboty organizatorzy zapraszają do CH Focus przy ulicy Jagiellońskiej. Tam odbędzie się rozgrzewka przed wydarzeniami na Wyspie Młyńskiej. Od godziny 10:00 do 12:00 zaplanowano zajęcia fitness na trampolinach poprowadzone przez kadrę trenerską StepOne, trening kalisteniki oraz zumbę. Pojawi się również specjalne miniboisko, na którym – pod okiem trenerów z Juventus Academy – będzie można rozegrać piłkarski pojedynek. – Nie zabraknie również konkursów z atrakcyjnymi nagrodami – zapewnia Błaszkiewicz.

Po kilkudziesięciominutowej przerwie arena FOCUS Bydgoszcz Fit Day 2017 przeniesie się na bardzo lubianą przez mieszkańców Wyspę Młyńską. To właśnie tam na głównej scenie będą czekali trenerzy, którzy poprowadzą – co ważne, BEZPŁATNE – zajęcia z fit and jump (zajęcia z trampolinami prowadzone przez trenerów z BeeFit, Fit and Jump Żnin oraz Fit Dance Fun), kalisteniki, zumby (Paweł Paczyński), treningu wielofunkcyjnego, fitnessu oraz jogi (Szkoła Jogi Mandala).

Ale to nie koniec atrakcji – przez całe popołudnie (od 13:00 do 19:30) do dyspozycji uczestników imprezy będą specjalne strefy.

Calisthenics Academy zaprezentuje na Wyspie Młyńskiej swoje maszyny, a jej założyciel – Jordan Ogorzelski (finalista Pucharu Świata) da pokaz swoich nietuzinkowych umiejętności. Wisienką na torcie będą zawody w podciąganiu na drążku. Dla siłaczy (i siłaczek) klub Maximus (firmowany przez znanego doskonale strongmana Roberta Szczepańskiego) przygotował rywalizację w wyciskaniu sztangi na ławeczce z atrakcyjnymi nagrodami.

Akademia Motoryki, którą tworzy lekkoatletyczne małżeństwo Mariki Popowicz-Drapały i Radosława Drapały, zaprasza na nieoficjalne mistrzostwa świata w biegu na 10 metrów, zabawę z maszyną do badania czasu reakcji oraz quickfeetem (świetnym elementem treningu piłkarskiego).

A skoro piłka nożna została wywołana do tablicy, to warto wspomnieć, że na najmłodszych (choć nie tylko) będą czekały dwa boiska i wspomniani już szkoleniowcy z Juventus Academy Bydgoszcz. Gra na małej przestrzeni pozwoli im rozwijać umiejętności techniczne i dobrą współpracę na placu gry.

Najwyższych lotów będzie kolejna atrakcja, którą zapewni Jumpin Place – na Wyspie Młyńskiej pojawi się olbrzymia mata do skakania, a doskonale wyszkoleni akrobaci dadzą pokaz naprawdę wysokich skoków.

Kto już będzie miał ochotę na relaks i regenerację, będzie miał taką możliwość. I to także w klimacie fit! Organizatorzy przygotowali strefę odpoczynku z leżakami, na Wyspie Młyńskiej zaparkują również foodtrucki – Gravity Drink Bar, Pepper Mint oraz lody Willisch. – Wszystko będziemy przeplatali serią konkursów z licznymi nagrodami – zaprasza Kamil Błaszkiewicz.

Zarówno podczas rozgrzewki w CH Focus, jak i na Wyspie Młyńskiej będzie można skorzystać z porad dietetycznych – zapewni je Agata Bereźnicka z Poradni Dietetyki Sportowej i Klinicznej.

Sponsorem tytularnym imprezy jest CH Focus, a partnerami medialnymi – MetropoliaBydgoska.PL oraz Radio Eska.


Powiązane treści