Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 3 • L 3
9C
Wt
10C
Sr
5C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleSprawca napadu na sklep na Kapuściskach w rękach policji. Zatrzymano go na Bartodziejach
napad baczyńskiego kapuściska
06.02.2021 | 15:25

Sprawca napadu na sklep na Kapuściskach w rękach policji. Zatrzymano go na Bartodziejach

Na zdjęciu: 26-latek napadł na sklep przy ulicy Baczyńskiego, trzymając w ręku przedmiot przypominający broń.

Fot. KWP Bydgoszcz

Bydgoscy policjanci zatrzymali sprawcę napadu na sklep, do którego doszło w grudniu na osiedlu Kapuściska. 26-latek zagroził ekspedientce przedmiotem przypominającym pistolet. Zrabował ponad… 20 złotych, ale czeka go surowa kara. Odpowie bowiem nie tylko za napad, ale też za posiadanie narkotyków.

Do napadu doszło 19 grudnia 2020 roku w placówce handlowej przy ulicy Baczyńskiego. Około godziny 20:35 mężczyzna wszedł do sklepu i przy użyciu przedmiotu przypominającego broń palną sterroryzował ekspedientkę, żądając wydania pieniędzy z kasy, a następnie uciekł z ukradzioną gotówką. – Sprawą natychmiast zajęli kryminalni z bydgoskich Wyżyn. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, przesłuchali świadków i zabezpieczyli monitoring sklepu. W trakcie prowadzonego postępowania śledczy postanowili opublikować nagranie z monitoringu z wizerunkiem sprawcy w mediach – relacjonuje kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Dzięki zgromadzonym informacjom funkcjonariusze ustalili tożsamość napastnika. Jego zatrzymaniem zajęli się kryminalni z bydgoskiej komendy. – Funkcjonariusze wiedzieli, że podejrzewany się ukrywa. Niemniej jednak, szybko wytypowali miejsce jego przebywania – opisuje Słomski. W czwartek, 4 lutego mundurowi przystąpili do realizacji. 26-latek został namierzony na osiedlu Bartodzieje. Wieczorem kryminalni zauważyli podejrzanego, kiedy wchodził do klatki schodowej jednego z bloków.

Kryminalni natychmiast przystąpili do działania. Zaskoczony 26-latek został zatrzymany. Policjanci znaleźli przy nim dwa woreczki z białym proszkiem i kryształkami. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że jest to amfetamina. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu – przekazuje kom. Słomski. Wczoraj (5 lutego) śledczy z bydgoskich Wyżyn przedstawili podejrzanemu zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz posiadania narkotyków. 26-latek został doprowadzony do prokuratury. Tam oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt.

Dzisiaj (6 lutego) sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór. Teraz 26-latek będzie trzy razy w tygodniu odwiedzać komisariat – dodają policjanci.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści