Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 3 • L 1
3C
Sob
3C
Nd
5C
Pon
8C
Wt
5C
Sr
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleSprawca wypadku na A1 w rękach policji! Ma usłyszeć zarzuty
zatrzymany_ podejrzany o spowodowanie wypadku na A1_ KMP Toruń-2
14.02.2019 | 22:02

Sprawca wypadku na A1 w rękach policji! Ma usłyszeć zarzuty

Zatrzymany to mieszkaniec powiatu inowrocławskiego.

Na zdjęciu: Mężczyzna w przeszłości był już notowany za rozboje. Jeszcze dzisiaj ma usłyszeć prokuratorskie zarzuty.

Fot. KMP Toruń

Jest przełom w śledztwie dotyczącym wyjaśnienia przyczyn tragicznego w skutkach wypadku na regionalnym odcinku autostrady A1. Śledczy zatrzymali mężczyznę, który miał do tego zdarzenia doprowadzić.

Przypomnijmy, że do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło krótko po północy w środę, 13 lutego na 148 kilometrze autostrady A1 w kierunku Gdańska na wysokości miejscowości Kopanino. W zderzeniu udział brało pięć pojazdów, zginęła jedna osoba. Ofiarą jest 28-letni mężczyzna, który prowadził uczestniczące w wypadku dostawcze renault master.

Zwrot w śledztwie prowadzonym przez toruńskich policjantów pod nadzorem prokuratury nastąpił w środowe popołudnie. – Do jednej z jednostek w naszym województwie zgłosił się mężczyzna, który stwierdził że wieczora poprzedzającego to zdarzenie pozostawił pojazd, który został mu oddany w użytkowanie z kluczykami w stacyjce i z włączonym silnikiem, a następnie auto zostało mu skradzione – mówi oficer prasowa toruńskiej policji podinsp. Wioletta Dąbrowska. Jak się okazało, było to to samo auto, które uczestniczyło w tym wypadku.

– Od samego początku wersja podawana przez tego człowieka budziła pewne wątpliwości policjantów, którzy ze szczególną wnikliwością badali okoliczności całego zdarzenia – dodaje podinsp. Dąbrowska. Jak podkreśla, zeznania złożone przez mężczyznę rażąco odbiegały od tego, co ustalili śledczy. Stąd decyzja o jego zatrzymaniu. Policjanci poinformowali, że zatrzymany to 40-latek, mieszkaniec powiatu inowrocławskiego, który już w przeszłości miał problemy z prawem. –

Był notowany za włamania, kradzieże oraz łamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – informuje rzecznik prasowa komendy miejskiej policji w Toruniu.

Zobacz również:

Wypadek na autostradzie A1. Nie żyje jedna osoba

Zatrzymany 40-latek usłyszał od policjantów zarzut sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym, przyczynienie się do wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z tego miejsca, za co może mu grozić nawet do dwunastu lat pozbawienia wolności. W piątek zatrzymany zostanie przesłuchany w toruńskiej prokuraturze. Od treści tych wyjaśnień zależeć będzie też to, czy śledczy zawnioskują do sądu o zastosowanie wobec niego tymczasowego, trzymiesięcznego aresztu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści