Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 2 • L 1
1C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleSprawcy kradzieży luksusowego auta w Osielsku zatrzymani
zatrzymani - kradzież auta Osielsko - KWP Bydgoszcz
18.05.2020 | 12:37

Sprawcy kradzieży luksusowego auta w Osielsku zatrzymani

Na zdjęciu: Sprawcy kradzieży jaguara znaleźli się w rękach policji.

Fot. KWP

Kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy 7 maja w Osielsku ukradli samochód marki Jaguar. Podczas akcji policji okazało się, że sprawa ma również wątek narkotykowy.

Do przywłaszczenia samochodu doszło ponad tydzień temu w Osielsku. Sprawcy włamali się do zaparkowanego na parkingu niestrzeżonym jaguara i go ukradli. O sytuacji zostali powiadomieni policjanci z komisariatu na bydgoskim Śródmieściu. Dzięki ich działaniom udało się ustalić i zatrzymać złodziei.

Okazało się, że za przestępstwem tym stoją 38-letni mieszkaniec Koronowa oraz jego rówieśnik mieszkający w gminie Osielsko. Podczas przeszukania u pierwszego z nich policjanci zabezpieczyli części pochodzące ze skradzionego auta. Obaj sprawcy zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Po sprawdzeniu ich danych w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że koronowianin działał w warunkach recydywy, więc musi liczyć się z wyższym wymiarem kary – podkreśla podkom. Lidia Kowalska z biura prasowego KWP w Bydgoszczy.

Wspólnicy trafili do policyjnego aresztu. W weekend prokurator objął ich policyjnym dozorem. Sprawa ma jednak swój ciąg dalszy – stróże prawa ustalili, że żona pierwszego ze sprawców ma związek z przestępczością narkotykową i może posiadać zabronione substancje. Jak się okazało, kobieta posiadała biały proszek oraz zbryloną substancję. Badanie wykazało, że jest to amfetamina – 37-latka posiadała prawie 100 gramów tego narkotyku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści