Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Środa w NFZ. Mikołajkowa zbiórka krwi i profilaktyka

Dodano: 06.12.2023 | 08:14

Na zdjęciu: NFZ i RCKiK organizują zbiórkę krwi.

Fot. Szymon Fiałkowski

W środę, 6 grudnia 2023 roku w oddziale NFZ przy ul. Łomżyńskiej 33 odbywa się mikołajkowa zbiórka krwi.

Już po raz jedenasty Mobilny Punkt Poboru Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy  czeka będzie na chętnych dawców krwi n parkingu Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Bydgoszczy przy ul. Łomżyńskiej. JEst dostępny w godzinach od 8:00 do 13:00.

W trakcie 10 wcześniejszych akcji, które NFZ zorganizował we współpracy z RCKiK w Bydgoszczy 417 dawców oddało łącznie 152 283 ml krwi, która została przekazana potrzebującym pacjentom.

Także w środę w Sali Obsługi Klientów NFZ w Bydgoszczy odbędzie się kolejna Środa z Profilaktyką. Temat spotkania to profilaktyka Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc. (POChP) . Od 11:00 do 13:00 przy Łomżyńskiej 33 czekać będą eksperci z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy. Na stanowisku gości: badania spirometryczne, informacje o programie profilaktyki POChP, przyczyny choroby, a także porady z zakresu rehabilitacji oddechowej. Jak zawsze zapraszamy również do konsultacji z naszym doradcą ds. profilaktyki i promocji zdrowia.

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) jest chorobą podstępną i nieodwracalną. Występuje najczęściej w średnim i starszym wieku. Prowadzi do stopniowego pogorszenia funkcji płuc i wystąpienia niewydolności oddechowej.  Przewlekła obturacyjna choroba płuc to schorzenie układu oddechowego. Polega na występowaniu utrwalonego zwężenia oskrzeli, które zmniejsza przepływ powietrza. Powoduje to trudności z oddychaniem, czyli duszność. Jest podstępną chorobą, bo jej objawy –kaszel, zadyszka, zmęczenie –narastają powoli i niezauważalnie.

 

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments