Bydgoszcz
31C
Słonecznie
33% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSE
H 31 • L 30
28C
Sob
27C
Nd
28C
Pon
25C
Wt
25C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBiałe BłotaInwestycjeStacja uzdatniania wody w Cielu będzie rozbudowana. Podpisano umowę na realizację inwestycji
02.05.2020 | 15:36

Stacja uzdatniania wody w Cielu będzie rozbudowana. Podpisano umowę na realizację inwestycji

Na zdjęciu:

Fot. Urząd Gminy Białe Błota

Pod koniec tego roku rozpoczną się prace związane z modernizacją i rozbudową stacji uzdatniania wody w Cielu. Umowę na dofinansowanie inwestycji podpisano w siedzibie białobłockiego Zakładu Wodociągów i Usług Komunalnych.

Dofinansowanie jest w formie pożyczki udzielonej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jego przedstawiciel uczestniczył w podpisaniu umowy. Ze strony gminy uczynili to wójt Białych Błot Dariusz Fundator oraz szefowa ZWiUK Grażyna Mączko.

Zakres zadania obejmuje rozbudowę budynków hali filtrów i obsługi (w tym chlorownia i pomieszczenie paczkowania wody z paczkowarką do wody) i agregatów, a także budowę nowego obiektu pompowni II stopnia wraz z kompletnym wyposażeniem, dwóch dodatkowych zbiorników wody czystej, ostojnika wód popłucznych, sieci kanalizacji deszczowej na terenie stacji, modernizację i rozbudowę sieci technologicznych na terenie stacji, modernizację i rozbudowę systemu energetycznego stacji z zapewnieniem dwustronnego zasilania stacji w energię elektryczną wraz z automatyzacją procesów technologicznych, ogrzewanie obiektów stacji z projektowanej lokalnej kotłowni z tymczasowym zasilaniem gazem LPG i docelowym podłączeniem obiektu do sieci gazowej, budowę dróg wewnętrznych i chodników na terenie stacji, ogrodzenia stacji, opracowanie dokumentacji na rozbudowę ujęcia wody o dwie nowe studnie oraz sieci dosyłowej wody surowej do stacji, roboty budowlano – montażowe – wykonanie i obudowa studni oraz budowa sieci dosyłowej wody surowej.

Prace mają według zamierzeń potrwać do października 2022 roku. Całkowity koszt inwestycji to ponad 17 milionów złotych.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści