Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 2km/h ESE
H 14 • L 13
12C
Wt
11C
Sr
11C
Czw
8C
Pt
12C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeStadion przy Piwnika-Ponurego do remontu. Fordon doczeka się Orlika Lekkoatletycznego
STADION PIWNIKA PONUREGO
01.06.2018 | 13:38

Stadion przy Piwnika-Ponurego do remontu. Fordon doczeka się Orlika Lekkoatletycznego

Ogłoszono przetarg na modernizacje zniszczonego stadionu.

Na zdjęciu: Obecny wygląd stadionu na osiedlu Bohaterów.

Fot. BB

Urząd miasta ogłosił przetarg na przebudowę stadionu przy ulicy Piwnika-Ponurego na osiedlu Bohaterów w Fordonie. Dzięki temu zyska on miano „Orlika Lekkoatletycznego”.

W ramach przebudowy planowane jest położenie nowej bieżni lekkoatletycznej z nawierzchni poliuretanowej – powstanie bieżna okólna o długości 333 metrów i bieżnia prosta o długości 100 metrów (plus wybieg i start). Obie bieżnie będą miały cztery tory. Zmodernizowana zostanie też pozostała infrastruktura lekkoatletyczna – w jednym półkolu powstanie miejsce do trenowania skoków wzwyż, a w drugim rzutnia do pchnięcia kulą. Na przedłużeniu bieżni prostej powstanie skocznia do skoków w dal.

Nową, naturalną murawę otrzyma boisko piłkarskie. Będzie ono wyposażone w instalacje do nawadniania, piłkochwyty o wysokości 6 metrów i nowe bramki. Jego wymiary po przebudowie będą wynosić 84×52 metrów brutto (78 x 48 metrów netto). Bieżnia i teren boiska zostaną ogrodzone – brama na stadion zostanie zamontowana przy istniejących schodach prowadzących na boisko od strony ulicy Monte Cassino, powstaną też furtki od strony obiektów ZS nr 5 przy ulicy Piwnika-Ponurego.

Projekt zagospodarowania terenu z dokumentacji projektowej zadania [kliknij, by zobaczyć w większym rozmiarze]

stadion-piwnika-dokumentacja-projektowa

30 maja miasto ogłosiło przetarg na wyłonienie wykonawcy zadania – jego planowane zakończenie wyznaczono na 14 czerwca. O wyborze najkorzystniejszej oferty zadecyduje cena i długość gwarancji. Roboty budowlane mają zakończyć się w grudniu tego roku, a obiekt zostanie oddany do użytkowania w pierwszej połowie 2019 roku. Pieniądze na przebudowę boiska pochodzą ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W piątej edycji programu oddano na to zadanie ponad 2,5 tysiąca głosów. Miasto chce też pozyskać środki na ten cel z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Na razie nie wiadomo, kiedy dojdzie do przebudowy zniszczonych trybun oraz czy stadion zyska oświetlenie.

O konieczności remontu stadionu w Fordonie na MetropoliaBydgoska.PL pisano już w 2016 roku, kiedy to pojawiły się pierwsze plany modernizacji obiektu.


Powiązane treści