Bydgoszcz
10C
Opady
53% wilgotność
Wiatr: 9km/h WSW
H 10 • L 9
6C
Nd
4C
Pon
9C
Wt
6C
Sr
2C
Czw
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportStadion Zawiszy po kolejnej wizytacji przedstawicieli FIFA. Na niespełna sto dni przed mundialem
Zawisza_mistrzostwa_U-21-3
28.01.2019 | 18:52

Stadion Zawiszy po kolejnej wizytacji przedstawicieli FIFA. Na niespełna sto dni przed mundialem

Na stadionie przy ul. Gdańskiej 163 odbędą się mecze młodzieżowego mundialu.

Na zdjęciu: Na stadionie przy ul. Gdańskiej 163 zostanie rozegranych siedem spotkań turnieju.

Fot. Archiwum

Eksperci FIFA i Lokalnego Komitetu Organizacyjnego przy Polskim Związku Piłki Nożnej zakończyli kolejną inspekcję stadionów miast-gospodarzy tegorocznych finałów piłkarskich mistrzostw świata do lat 20.

Przedstawiciele światowej federacji i organizatora turnieju weryfikowali stopień przygotowań miast i infrastruktury obiektów sportowych do imprezy. Wśród wizytowanych stadionów był także ten przy ul. Gdańskiej 163 w Bydgoszczy.

Poza Bydgoszczą, kontroli poddane zostały stadiony i centra treningowe w Tychach, Bielsku-Białek, Lublinie, Łodzi i Gdyni, a także hala sportowa Gdynia Arena. To właśnie tam 24 lutego odbędzie się uroczysta ceremonia losowania składów grup młodzieżowego mundialu. Jak informują organizatorzy, zaraz po ceremonii kibice z całego świata, którzy są zainteresowani przyjazdem do naszego kraju na mecze grupowe i pucharowe będą mogli zakupić wejściówki na poszczególne pojedynki, a te będą dostępne na oficjalnej stronie internetowej FIFA (fifa.com).

– Na nieco ponad sto dni przed rozpoczęciem mistrzostw ta wizytacja była doskonałą okazją do dopracowania pewnych aspektów operacyjnych i sprawdzenia głównej infrastruktury w sześciu miastach gospodarzach – mówi szef departamentu turniejów FIFA Jaime Yarza. Dodaje, że przed miastami jednak nadal sporo pracy do wykonania przed tym wydarzeniem. Podczas trwającej kilka dni inspekcji, sprawdzano kwestie związane m.in. z transportem, bezpieczeństwem, logistyką, transportem, marketingiem, wolontariatem, ticketingiem czy pracą mediów i produkcją sygnału telewizyjnego.

Jak na razie, prawo gry na turnieju w Polsce zapewniło sobie szesnaście reprezentacji. To sześć europejskich kadr: Polska (gospodarz), Włochy, Portugalia, Ukraina, Francja i Norwegia, po cztery z Azji: Japonia, Arabia Saudyjska, Katar i Korea Południowa oraz strefy CONCACAF: USA, Meksyk, Panama oraz Honduras, a także dwie ze strefy Oceanii: Nowa Zelandia i Tahiti. Skład mundialu uzupełnią cztery reprezentacje ze strefy Ameryki Południowej (obecnie trwa tam turniej kwalifikacyjny), zaś w przyszłym miesiącu do tego grona dołączą również cztery zespoły z Afryki.

Mundial rozpocznie się 23 maja i potrwa do 15 czerwca. Na stadionie przy ul. Gdańskiej 163 zostanie rozegranych w sumie siedem spotkań mistrzostw: po trzy grupowe (w grupach B i E) oraz jedno spotkanie 1/8 finału. Jako stadiony treningowe zgłoszono obiekty w Bydgoszczy (przy ul. Glinki) oraz w Solcu Kujawskim (przy ul. Sportowej). Na tym drugim stadionie trwają prace remontowe związane z wymianą murawy.


Powiązane treści