[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Staranował auta na Szwederowie. Kierowca przewożący butle z gazem uciekł z miejsca zdarzenia!

Dodano: 28.04.2022 | 11:09

Na zdjęciu: Policjanci podkreślają, że ustalenie kierowcy auta, które staranowało inne pojazdy na Szwederowie, jest kwestią czasu.

Fot. Szymon Fiałkowski / zdjęcie ilustracyjne

Bydgoscy policjanci ustalają personalia kierowcy, który w środę wieczorem uszkodził furgonetką trzy samochody osobowe przy ulicy Żuławy na Szwederowie, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. – Ustalenie, kto to jest, to tylko kwestia czasu – mówią funkcjonariusze.

Do policjantów zgłoszenie o nietypowym zdarzeniu wpłynęło około godziny 21:40. – Patrol przybyły na miejsce zastał trzech właścicieli aut zaparkowanych przy ulicy. Wszystkie – toyota, kia oraz alfa romeo zostały uszkodzone przez kierującego dostawczym volkswagenem – relacjonuje kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Ale zdarzenie zyskało jeszcze bardziej niecodzienny wymiar, gdyż kierowca furgonetki uciekł z miejsca zdarzenia. – Gdy policjanci przybyli na miejsce, w pojeździe nikogo już nie było. Samochód jest jednak firmowy, stąd ustalenie, kto nim kierował, nie powinno nastręczać problemów – podkreśla Kowalska. I dodaje, że na razie zakwalifikowano zdarzenie jako kolizję z uwagi na nieprawidłowe omijanie.

Wspomniana kolizja mogła mieć jednak jeszcze jedno, o wiele bardziej niebezpieczne następstwo. Okazało się bowiem, że furgonetką przewożono butle z gazem. I – jak informuje serwis Bydgoszcz 998 – z jednej z nich gaz zaczął się ulatniać. Problem szybko zneutralizowali jednak przybyli na miejsce strażacy jednostki przy ulicy Pomorskiej.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z komisariatu Bydgoszcz – Szwederowo.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments