Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h NW
H 3 • L 2
10C
Wt
10C
Sr
6C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONInwestycjeStare Miasto do remontu. Przedyskutowano propozycje
02.03.2017 | 13:14

Stare Miasto do remontu. Przedyskutowano propozycje

W najbliższym czasie urząd miasta planuje remonty na Starym Mieście.

Na zdjęciu: Spotkanie odbyło się w klubie Kopernik.

Fot. UMI

W klubie Kopernik dyskutowano o planach dotyczących Starego Miasta w Inowrocławiu. Spotkanie było okazją do analizy proponowanych zmian.

Miasto chce pozyskać aż 85% dofinansowania na inwestycje, które mają kosztować 14 mln zł. Warunkiem dla ich realizacji jest właśnie unijne wsparcie. – W przypadku braku możliwości pozyskania na ten cel środków unijnych, inwestycje te również będą planowane do realizacji, ale z rozłożeniem rozpoczęcia ich wykonania na kolejne lata – tłumaczył prezydent Ryszard Brejza.

Czytaj także: Rusza nabór do przedszkoli. Gdzie możesz zapisać swoje dziecko?

Prace mają objąć m.in. uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej ulic Stare Miasto, Młyńska, Plebanka, Poprzeczna i Przypadek. Ratusz chce także przygotować projekty utwardzenia ulic Ikara, Dedala, Śliwaka, Rakoczego, Dankowskiego, Radosnej, Szczęśliwej i odcinka ul. Szybowcowej, a inwestycje te miałyby zostać zrealizowane po zakończeniu prac kanalizacyjnych. Przebudowana ma zostać także nawierzchnia skweru Andrzeja Szwajkerta, a przejście między budynkami przy ul. NMP 19 i Toruńskiej 30 doczeka się oświetlenia. Prace remontowe odbędą się na chodnikach przy ul. Zientarskiego i 6 Stycznia, a także na jezdni na ul. Kilińskiego.

W najbliższym czasie ma powstać dokumentacja dla przebudowy ul. Błonie, która miałyby zostać zrealizowana w ciągu trzech lat. Mieszkańcy nadal mogą zgłaszać swoje propozycje dot. Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta na lata 2016-2022.


Powiązane treści