Bydgoszcz
14C
Słonecznie
47% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 14 • L 14
5C
Pon
8C
Wt
7C
Sr
6C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIStarofordońskie Spotkanie Wigilijne
17.12.2015 | 21:47

Starofordońskie Spotkanie Wigilijne

Świąteczne spotkanie mieszkańców Fordonu odbędzie się już w sobotę.

Na zdjęciu: Podczas jarmarku będzie można kupić nie tylko bombki.

Fot. wolny dostęp

Jarmark, przedstawienie jasełkowe, koncert kolęd, a nawet jedzenie świątecznych potraw – to wszystko czeka na mieszkańców Fordonu podczas wigilii pod gołym niebem w starym Fordonie organizowanej przez Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu.

Impreza odbędzie się w sobotę, 19 grudnia na Starym Rynku w Fordonie i potrwa w godzinach 10-17. W tym czasie trwać będzie Jarmark Starofordoński, na którym zostaną zaprezentowane różnego rodzaju artykuły świąteczne. Główne punkty programu zaczną się nieco później. Wigilię uroczyście rozpocznie ksiądz kanonik parafii św. Mikołaja – Roman Buliński. Nastąpi to o godz. 14:00 i od tego czasu będzie można poczęstować się tradycyjnym świątecznym jedzeniem takim jak barszcz czy pierogi i paszteciki.

Podczas imprezy zaprezentują się uczniowie SP nr 4 w Bydgoszczy, którzy o godz. 14:20 przedstawią przygotowane przez siebie jasełka. Natomiast o 15:00 rozpocznie się śpiewanie kolęd i pastorałek w wykonaniu m.in. Adama Krajewskiego i Jarka Wardowskiego.

Celem wydarzenia jest spotkanie się mieszkańców w niepowtarzalnej atmosferze świątecznego nastroju ciepła, radości oraz wzajemnej życzliwości. To przede wszystkim dobra okazja dla osób, które z powodów zdrowotnych lub innych, nie mogą uczestniczyć w takiej uroczystości odbywającej się w centrum Bydgoszczy. Na wydarzenie szczególnie zaproszone są osoby starsze, chore, samotne oraz bezdomne.


Powiązane treści