Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
60% wilgotność
Wiatr: 3km/h SE
H 1 • L 1
3C
Sr
3C
Czw
4C
Pt
6C
Sob
6C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIStarsza kobieta zmarła w szpitalu Jurasza. Dyrekcja: test na koronawirusa był ujemny
03.04.2020 | 20:47

Starsza kobieta zmarła w szpitalu Jurasza. Dyrekcja: test na koronawirusa był ujemny

Na zdjęciu: Do śmierci kobiety doszło w bydgoskim szpitalu im. dr. Jurasza.

Fot. Szymon Fiałkowski

70-letnia kobieta, która zmarła w bydgoskim szpitalu im. dr Jurasza, nie była zakażona koronawirusem. Placówka wydała komunikat, w którym przekazała informację o przyczynach zgonu kobiety.

Kobieta pochodziła z Inowrocławia. Prezydent miasta Ryszard Brejza mówił (wypowiedź za oficjalną stroną UM Inowrocławia): – Nieoficjalnie docierają do mnie informacje, że ofiarą jest kobieta, mieszkanka Inowrocławia, ale zmarła dwa dni temu w jednym ze szpitali bydgoskich. Nie była w kwarantannie. Wszystkie osoby z którymi miała kontakt, powinny natychmiast być w kwarantannie oraz poddane testom. Nie wiemy od kogo mogła się zakazić i to niepokoi. W trosce o Wasze bezpieczeństwo, oczekuję na pilne, oficjalne opublikowanie bliższych informacji na ten temat. Oczekuję i domagam się…

W związku ze zdarzeniem komunikat wystosował Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr Antoniego Jurasza, do którego trafiła kobieta. Jak czytamy w nim, 70-latka została przewieziona karetką na SOR szpitala w poniedziałek (30 marca) w godzinach popołudniowych, a kilka godzin wcześniej z objawami duszności zgłosiła się ona do Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy.

Kobieta do szpitala im. dr Jurasza trafiła z nagłym zatrzymaniem krążenia. W związku z nim, przez ok. 25 minut prowadzona była reanimacja przez zespół karetki, a także zespół ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. – Trwające ok. 30 minut czynności resuscytacyjne nie przyniosły efektu, lekarz dyżurny stwierdził zgon, którego przyczyną było nagłe zatrzymanie krążenia w przebiegu obrzęku płuc u pacjentki z nadciśnieniem tętniczym – czytamy w komunikacie wystosowanym przez władze bydgoskiego szpitala.

Wiadomo też, że od 70-latki pobrano wymaz do wykonania badania na obecność koronawirusa. W środę (1 kwietnia), do placówki dotarł wynik badania, okazało się że kobieta nie była zakażona koronawirusem.

W województwie kujawsko-pomorskim, w wyniku zakażenia koronawirusem zmarły dwie osoby. W piątek poinformowano o śmierci dwóch kobiet w wieku 64 i 80 lat. Były one leczone w szpitalu w Grudziądzu, przy czym 64-latka trafiła tam wczoraj z placówki w Toruniu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści