Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
65% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 11 • L 10
11C
Pon
9C
Wt
10C
Sr
12C
Czw
12C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportStartują Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Wśród sędziów będzie bydgoszczanin
Jacek Zawadzki
23.07.2021 | 11:07

Startują Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Wśród sędziów będzie bydgoszczanin

Na zdjęciu: Bydgoszczanin Jacek Zawadzki będzie jednym z sędziów podczas olimpijskich zmagań w podnoszeniu ciężarów.

Fot. Szymon Fiałkowski

W piątek (23 lipca) po południu w Tokio zapłonie olimpijski znicz, co oznaczać będzie rozpoczęcie Igrzysk Olimpijskich. W stolicy Japonii nie zabraknie bydgoskich akcentów.

O olimpijskie medale walczyć będzie szesnastu sportowców – m.in. w lekkiej atletyce czy wioślarstwie. Nie brakować będzie także akcentów na innych arenach. Zmagania w podnoszeniu ciężarów sędziować będzie bydgoszczanin Jacek Zawadzki.

Na co dzień, jest także żołnierzem w Wojskach Obrony Terytorialnej. – Od zawsze jest związany z wojskiem, podnoszenie ciężarów trenował przez wiele lat w Zawiszy Bydgoszcz. W trakcie kariery sportowej zdobywał medale mistrzostw Polski, Europy i Świata – opisuje por. Paweł Banasiak, rzecznik prasowy 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

St. chor. sztab. Zawadzki w Japonii jest od 19 lipca. Karierę sędziowską prowadzi od 1997 roku. – W 2002 r. został sędzią międzynarodowym II kategorii, a od 2008 r. jest sędzią I kategorii. Do tej pory oceniał zawodników na około 30 imprezach rangi mistrzostw Europy i świata – dodaje por. Banasiak.

Bydgoszczanin jest sędzią klasy międzynarodowej, a już na miejscu ma się dowiedzieć, jaką rolę sędziowską przyjdzie mu pełnić, bo może zostać członkiem jury, trójki sędziowskiej, marshallem, timekeeperem lub sędzią technicznym. – Takie decyzje są ogłaszane tuż przed rozpoczęciem zawodów – precyzuje rzecznik kujawsko-pomorskich terytorialsów.

Rywalizacja o olimpijskie medale w podnoszeniu ciężarów rozpocznie się w piątek, 23 lipca. Zawodnicy w Tokio walczyć będą do 5 sierpnia.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści