Bydgoszcz
29C
Słonecznie
38% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 29 • L 29
27C
Pt
27C
Sob
27C
Nd
28C
Pon
27C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeStartuje budżet obywatelski. Na co i jak głosować?
29.09.2017 | 22:59

Startuje budżet obywatelski. Na co i jak głosować?

W niedzielę zostanie uruchomione głosowanie.

Na zdjęciu: Rozpoczyna się kolejna edycja głosowania w budżecie obywatelskim.

Fot. ST

Już w niedzielę rozpocznie się głosowanie w ramach kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku do wyboru będzie rekordowa liczba inwestycji.

Bydgoszczanie w trakcie obecnej edycji zgłosili blisko 500 pomysłów na inwestycje. Latem zostały one zweryfikowane przez miejskich urzędników, którzy sprawdzali m.in. techniczne możliwości realizacji, sprawy własnościowe oraz kosztorysy. Sprawdzian przeszło blisko 300 zadań. Najwięcej z nich dotyczy doposażenia terenów rekreacyjnych (siłownie, place zabaw, wybiegi dla psów), a także przedsięwzięcia związane z poprawą infrastruktury drogowej (parkingi, ulice, chodniki). Nie brakuje też jednak mniej typowych pomysłów, jak neony promocyjne czy odnowa zabytkowych pojazdów. Z całą listą zadań na każdym osiedlu można zapoznać się  zapoznać się na stronie www.bdgbo.pl.

Głosowanie potrwa do 31 października. Mogą w nim wziąć udział osoby zamieszkałe w Bydgoszczy, która ukończyły 16 lat. W tym roku można zagłosować na projekty do kwoty przeznaczonej na jedno wybrane osiedle.  Na przykład zaznaczyć 3 zadania, których wartość po zsumowaniu nie przekroczy środków na dany okręg. W sytuacji, w której głosujący weźmie udział w głosowaniu kilkukrotnie, wszystkie oddane przez niego głosy będą nieważne.

Najłatwiej oddać głos poprzez aplikację internetową. W tym celu należy wejść na stronę www.bydgoszcz.pl/bbo. Następnie podać swoje dane osobowe, wybrać osiedle i inwestycję do realizacji. Aplikacja uruchomiona zostanie w niedzielę, 1 października. Można też skorzystać z papierowej karty do głosowania. Po wypełnieniu należy ją wrzucić do jednej z blisko 100 urn ustawionych w bydgoskich szkołach i młodzieżowych domach kultury. Można ja samemu wydrukować lub otrzymać w ratuszu.


Powiązane treści