[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Startuje przebudowa wiaduktu Armii Krajowej. Utrudnienia zaczną się w poniedziałek

Dodano: 16.09.2022 | 09:58

Na zdjęciu: W najbliższych dniach rozpocznie się burzenie zachodniego wiaduktu w ciągu alei Armii Krajowej.

Fot. ZDMiKP

W poniedziałek, 19 września wieczorem rozpoczyna się przebudowa wiaduktu zachodniego w ciągu alei Armii Krajowej. Prace rozpoczną się od rozbiórki starej konstrukcji – wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

Po przebudowie wschodniej przeprawy (jezdnia w kierunku Gdańska), rozpoczyna się modernizacja zachodniego wiaduktu w ciągu alei Armii Krajowej. Prace zaczną się od rozbiórki istniejącej, 40-letniej konstrukcji. W poniedziałek wieczorem (19 września) wykonawca rozpocznie wprowadzać nową organizację ruchu przy wiadukcie i w jego obrębie. Ruch w obu kierunkach zostanie poprowadzony wiaduktem wschodnim. Na razie przejazd pod burzonym wiaduktem w kierunku ulicy Modrzewiowej zostanie zachowany, ale w późniejszym etapie ulica zostanie zamknięta.

Powyższe zmiany pozwolą wykonawcy przystąpić do rozbiórki istniejącego wiaduktu nad torami kolejowymi. Prace te będą prowadzone w terminach zaakceptowanych przez zarządcę infrastruktury kolejowej – dodaje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP.

Przypomnijmy, że nowy obiekt będzie wyglądał podobnie jak sąsiedni  – pojawią się łuki nośne z rur stalowych oraz podwieszone do nich przęsło stalowe. Obiekt nadal będzie posiadał dwa pasy ruchu, ale powstanie też chodnik i droga dla rowerów. Jeśli w trakcie prac nie wystąpi konieczność dodatkowych robót, prace budowlane potrwają około roku.

Wykonawcą przebudowy jest firma Mostostal Kielce, która niedawno wykonywała wiadukt w ciągu ulicy Wojska Polskiego. Koszt to niemal 30 milionów złotych.

SPRAWDŹ TAKŻE: Wypadek na S5 niedaleko Bydgoszczy. Są duże utrudnienia w ruchu

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments