Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Stefan Friedmann w Bydgoszczy. Gdzie będzie można spotkać artystę?

Dodano: 15.09.2023 | 10:06

Na zdjęciu: Podczas spotkania w WiMBP Stefan Friedmann przedstawi swoją najnowszą książkę “70 lat mojego dzieciństwa, czyli niech pan powie coś wesołego”.

Fot. mat. prasowe

Stefan Friedmann w Bydgoszczy! Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na wyjątkowe spotkanie z utalentowanym aktorem, reżyserem, scenarzystą i satyrykiem. To niepowtarzalna okazja, aby poznać tę ikonę polskiej kultury i sztuki.

Stefan Friedmann to artysta, który zadebiutował na scenie mając zaledwie 9 lat. Zyskał ogromną popularność jako Gienek w kultowej powieści radiowej “Matysiakowie.” Jego kariera filmowa rozpoczęła się w 1955 roku, a w latach 60-tych zaczął święcić triumfy na scenie kabaretowej, jednocześnie rozwijając karierę filmową i teatralną. Wraz z Jonaszem Koftą stworzył legendarny duet satyryczno-komediowy.

Do niezapomnianych ról Friedmanna należą takie postacie jak detektyw Bednarski w serialu „Na kłopoty Bednarski” osadzonym w Wolnym Mieście Gdańsku, docent w „Zmiennikach”, robotnik, a następnie biznesmen w obu częściach „Czterdziestolatka” czy przywódca „młodych wilków” w „Kilerów 2-óch”.

Stefan Friedmann to również twórca spektaklu “Fachowcy,” autor scenariuszy spektakli teatralnych, takich jak “Przygody podróżnika Pipsa oraz jego przyjaciół: papugi Terefery i psa Klipsa” czy “W naszym domu straszy.” Wspólnie z innymi twórcami stworzył libretta do musicali, takich jak “Drugie Wejście Smoka, czyli Franek Kimono Story” i “Czarna dziura, czyli Gwiezdne Love Story.” W latach 90. Stefan Friedmann związał się z radiem i telewizją, tworząc niezapomniane felietony wydane pod tytułem “Krzywym okiem obejrzał Stefan Friedmann.” W 2008 roku zadebiutował także jako reżyser teatralny, a od 2012 roku można go podziwiać w spektaklu “Mayday” w Och-Teatrze w Warszawie.

Stefan Friedmann w Bydgoszczy będzie promował swoją najnowszą książkę

Podczas spotkania w WiMBP Stefan Friedmann przedstawi swoją najnowszą książkę “70 lat mojego dzieciństwa, czyli niech pan powie coś wesołego”. To fascynująca podróż przez siedem dekad życia autora, pełna humoru i refleksji.

Spotkanie z artystą odbędzie się w przyszły piątek, 22 września o godz. 18:00 w Bibliotece Głównej (Stary Rynek 24). Jest ono organizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki. Bezpłatne wejściówki będą dostępne do odbioru od 15 września, od godz. 16:00 w Wypożyczalni Biblioteki Głównej. Pierwszeństwo w odbiorze wejściówek mają członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki. Ilość miejsc jest ograniczona.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments