Bydgoszcz
9C
Niebo częściowo zachmurzone
78% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 9 • L 8
12C
Wt
15C
Sr
17C
Czw
13C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaStowarzyszenie Metropolia Bydgoska do posła PiS: „Czy wszystkie drogi mają prowadzić do Torunia?”
13.02.2017 | 14:25

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoska do posła PiS: „Czy wszystkie drogi mają prowadzić do Torunia?”

- Czy PiS dąży do dalszego marginalizowania Bydgoszczy? - czytamy w liście do Tomasza Latosa.

Na zdjęciu: Metropolia Bydgoska napisała list otwarty do posła Tomasza Latosa.

Fot. archiwum

Stowarzyszenie Metropolia Bydgoska skierowało list otwarty do posła Prawa i Sprawiedliwości Tomasza Latosa. Działacze uważają, że działania partii rządzącej krajem marginalizują Bydgoszcz.

„W nawiązaniu do Pana deklaracji […], wierzymy, że dołoży Pan wszelkich starań, aby w jak najkrótszym czasie sformalizować bydgoski związek metropolitalny – czytamy w liście Metropolii Bydgoskiej do szefa okręgowych struktur PiS. Zdaniem przedstawicieli stowarzyszenia pomysł ograniczenia związków metropolitalnych do dwóch ośrodków (Warszawa i Śląsk) doprowadzi do zmarginalizowania związków polegających na współpracy największych miast z ich obszarami funkcjonalnymi.

W piśmie podpisanym przez prezesa stowarzyszenia Piotra Cyprysa poruszona zostaje też kwestia budowy drogi S10. „Z niepokojem przyjmujemy pomijanie ważnego odcinka drogi S10 łączącego Piłę z Bydgoszczą – droga jest na liście rezerwowej Kontraktu Terytorialnego podobnie jak odcinek Toruń – Płońsk” – piszą działacze. Ich zdaniem wojewoda Mikołaj Bogdanowicz angażuje się jedynie w kwestii drugiego z wymienionych odcinków, co zaburza zasadę zrównoważonego rozwoju w regionie.

– „Czy partia, którą Pan reprezentuje dąży do dalszego marginalizowania Bydgoszczy, pozbawiając ją ważnych połączeń drogowych? I czy w regionie ma być prowadzona polityka „wszystkie drogi prowadzą do Torunia”? Oczekujemy takiego samego zaangażowania parlamentarzystów PiS oraz wojewody w budowę drogi S10 na odcinku Bydgoszcz – Piła” – czytamy w zakończeniu listu.


Powiązane treści