Bydgoszcz
17C
94% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 17 • L 16
16C
Pt
9C
Sob
13C
Nd
12C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleStracił prawo jazdy w Bydgoszczy. Chciał przekupić policjantów
18.11.2020 | 07:09

Stracił prawo jazdy w Bydgoszczy. Chciał przekupić policjantów

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali kierowcę na al. Jana Pawła II.

Fot. KMP Grudziądz

Kierowca z Wielkopolski, który w Bydgoszczy przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h, próbował uniknąć odpowiedzialności i zachować prawo jazdy. Zaoferował policjantom łapówkę.

Kierowca fiata ducato został zatrzymany na al. Jana Pawła II, gdy przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 55 km/h. Funkcjonariusze pokazali kierowcy film z pomiarem, a następnie poinformowali go o zatrzymaniu prawa jazdy oraz o nałożeniu na niego mandatu karnego w wysokości 500 złotych i 10 punktów karnych. Wówczas 55-latek zaproponował funkcjonariuszom 500 złotych w zamian za odzyskanie prawa jazdy. –  Mundurowi zapytali go, czy zdaje sobie sprawę z tego, że to przestępstwo. Odpowiedział twierdząco, po czym włożył pieniądze do dowodu rejestracyjnego i wręczył policjantowi – mówi kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego bydgoskiej komendy.

Policjanci nie przyjęli łapówki i poinformowali kierowcę, że zostaje zatrzymany. Pieniądze zostały zabezpieczone, a o zdarzeniu natychmiast poinformowano dyżurnego. – Na miejsce przyjechał technik kryminalistyki oraz drugi patrol, który zabrał mężczyznę do komisariatu na Wyżynach. Fiat natomiast został przekazany wskazanej przez zatrzymanego osobie – wyjaśnia kom. Słomski.

Śledczy z Wyżyn zebrali materiał dowodowy i przekazali go do prokuratury.  Zatrzymanemu przedstawiono zarzut udzielenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji, aby skłonić ją do naruszenia przepisów prawa. Za to przestępstwo grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści