Bydgoszcz
6C
Opady
75% wilgotność
Wiatr: 11km/h W
H 6 • L 6
5C
Czw
-3C
Pt
-2C
Sob
10C
Nd
9C
Pon
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaStrajk w Niemczech uderza w Lufthansę. Rejsu do Bydgoszczy nie będzie
Lufthansa lotnisko Bydgoszcz
09.04.2018 | 19:17

Strajk w Niemczech uderza w Lufthansę. Rejsu do Bydgoszczy nie będzie

Pasażerowie są proszeni o sprawdzanie statusów swoich lotów.

Na zdjęciu: Z uwagi na strajk na niemieckich lotniskach wtorkowy lot do i z Frankfurtu nie będzie w bydgoskim porcie realizowany.

Fot. Stanisław Gazda

Niemiecki związek zawodowy Verdi zrzeszający pracowników usług, w tym personel naziemny lotnisk, przeprowadzi we wtorek strajk. W konsekwencji Lufthansa zmuszona będzie do odwołania tego dnia ośmiuset lotów, w tym tych na trasie Frankfurt – Bydgoszcz.

Jak informuje bydgoskie lotnisko, w związku z zapowiedzią paraliżu na lotniskach we wspomnianym Frankfurcie, a także Monachium, Kolonii i Bremie, niemieckie linie opublikowały alternatywny rozkład rejsów. Pasażerowie, którzy mieli na wtorek, 10 kwietnia, zaplanowany lot za naszą zachodnią granicę, proszeni są o sprawdzenie statusu swojego rejsu na stronie www.lufthansa.com przed udaniem się na lotnisko. Podróżujący, którzy przekazali Lufthansie swoje dane kontaktowe, mają być o zmianach poinformowani poprzez SMS lub e-mail. Dane można w każdej chwili zaktualizować w sekcji „Moje rezerwacje” w witrynie przewoźnika.

Pasażerowie, których wtorkowy lot do i z Bydgoszczy (lub jakikolwiek inny) został z uwagi na strajk anulowany, mają możliwość bezpłatnej zmiany rezerwacji na inny rejs w ciągu kolejnych siedmiu dni.

Szczegółowe informacje można pozyskać na stronie Lufthansy w zakładce „Travel information”.


Powiązane treści