[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Grudziądzcy strażacy będą mieli nowy budynek. Otwarto oferty w postępowaniu przetargowym [WIZUALIZACJE]

Dodano: 18.09.2022 | 16:29

Na zdjęciu: Nowa siedziba Komendy Miejskiej PSP i JRG1 w Grudziądzu ma mieścić się przy ul. Karabinierów.

Fot. wizualizacja / źródło: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu

Trzy firmy złożyły swoje oferty w postępowaniu przetargowym na budowę nowej siedziby dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu. W nowym budynku ma mieścić się także baza Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1.

Na ten cel zabezpieczona została kwota 21 milionów złotych. Przypomnijmy, że umowę na zrealizowanie tej inwestycji na początku maja br. w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy podpisali szef kujawsko-pomorskich strażaków st. bryg. Jacek Kaczmarek oraz prezydent Grudziądza Maciej Glamowski. – Z punktu widzenia miasta, ta inwestycja poprawi nie tylko bezpieczeństwo, ale wpisze się w rewitalizację terenów, które dotąd były zapomniane – mówił wówczas prezydent Grudziądza.

Teraz poinformowano o otwarciu ofert w postępowaniu przetargowym na budowę nowej siedziby grudziądzkiej komendy. Złożyły je trzy oferty, z czego tylko jedna mieści się w zakładanym budżecie. To ta złożona przez konsorcjum firm „Dolmar” z Golubia-Dobrzynia i „Ka-Bo” z Włocławka, która za wykonanie inwestycji chce 20,8 mln zł. Kwotę 23,3 mln zł zaproponowała grudziądzka firma Solgrud, a najdroższa, bo opiewająca na 27,9 mln zł oferta została złożona przez firmę Inwest-Serwis z Olsztyna. Strażacy po remoncie przeniosą się z dotychczasowej bazy przy ul. Piłsudskiego do nowego budynku, który powstanie przy ul. Karabinierów.

Żywimy nadzieję, że efektem końcowym procedury przetargowej będzie podpisanie umowy na roboty budowlane oraz ich rozpoczęcie jeszcze w tym roku – czytamy w komunikacie na stronie grudziądzkiej Komendy Miejskiej PSP.

Grudziądzcy strażacy będą mieli nowy budynek. Otwarto oferty w postępowaniu przetargowym [WIZUALIZACJE]
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments