Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Tragiczny początek nowego roku. Dwie ofiary pożarów w regionie

Dodano: 01.01.2022 | 18:44

Na zdjęciu: W pierwszy dzień Nowego Roku doszło w regionie do dwóch tragicznych pożarów.

Fot. Zbigniew Kubisz / zdjęcie ilustracyjne

Tragiczny początek 2022 roku w regionie. W dwóch pożarach, do których doszło w Nowy Rok (1 stycznia), zginęły dwie osoby.

Do pierwszego z pożarów doszło w budynku jednorodzinnym w Przysiersku. Ogień pojawił się w korytarzu pomieszczenia i znajdującej się obok niego kotłowni, w której prace miał wykonywać mężczyzna, który pracował przy piecu. Doznał on obrażeń, a akcja reanimacyjna trwała niemal godzinę. Życia 50-latka nie udało się uratować. Na miejscu zdarzenia pracowało pięć zastępów straży pożarnej, ratownicy medyczni i policjanci.

Jedna osoba zginęła w pożarze w budynku wielorodzinnym przy ul. Magazynowej w Inowrocławiu. – Ogień pojawił się w jednym z pomieszczeń w budynku. W trakcie działań ujawniono zwłoki mężczyzny – mówi kpt. Jarosław Skotnicki z Komendy Powiatowej PSP w Inowrocławiu. Jak się dowiadujemy, zwłoki były częściowo zwęglone. Z ogniem walczyło sześć zastępów straży pożarnej, na miejscu byli także policjanci i prokurator.

Policja pod nadzorem prokuratury będzie wyjaśniać okoliczności obu tragicznych pożarów. Czynności wykonywać też będą biegli z zakresu pożarnictwa.

Pierwszy dzień nowego roku był także pracowity dla strażaków z powiatu bydgoskiego. Strażacy z Solca Kujawskiego dwukrotnie gasili pożar dachu budynku wielorodzinnego przy ul. Bohaterów Września. Pierwszy raz – tuż przed godziną pierwszą w nocy. Jak relacjonują, źródło ognia znajdowało się w zamkniętym mieszkaniu, do którego strażacy dostali się po wyważeniu do niego drzwi. – Ogień znajdował się ponad sufitem podwieszanym i trawił drewnianą konstrukcję dachu – opisują i dodają, że akcja trwała ponad trzy godziny. Druhowie ponownie zostali pod ten sam adres zadysponowani tuż po godzinie ósmej, kiedy to ogień pojawił się po drugiej stronie dachu i zaczął się rozprzestrzeniać na środkową część budynku, jednak tutaj sytuację szybko udało się opanować.

Po południu doszło także do pożaru w Pawłówku. Z relacji Bydgoszcz 998 wynika, że zgłoszenie dotyczyło pożaru stolarni, po przyjeździe na miejsce zastępów straży okazało się, że ogień wybuchł w kotłowni. W wyniku pożarów w Solcu Kujawskim i Pawłówku, nikt nie ucierpiał.

0 0 votes
Article Rating
Tragiczny początek nowego roku. Dwie ofiary pożarów w regionie
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments